PC'de localhost nerede kuruludur.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Methaba .
Asp ile çalıma yaptım.Görmek için sanırım dosyamı localhost 'a atıp webbrowser ile açmam lazım.localhost bilgisayarımda nerdedir?
Teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
Evren Hocam, siz soru soruyorsunuz ha! Şaşırdım. :) Bu bir paradoks sayılmaz mı? En iyi bilenler soru soruyor, kim cevaplayacak? :) (Üstadlarım şaka yapıyorum darılmayın sakın)

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Evren Hocam, siz soru soruyorsunuz ha! Şaşırdım. :) Bu bir paradoks sayılmaz mı? En iyi bilenler soru soruyor, kim cevaplayacak? :) (Üstadlarım şaka yapıyorum darılmayın sakın)
Herkes her şeyi bilemez bu benim yabancı olduğum bir konu.Bende bazen böyle soru soruyorum.:D

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2007 TÜRKÇE
Methaba .
Asp ile çalıma yaptım.Görmek için sanırım dosyamı localhost 'a atıp webbrowser ile açmam lazım.localhost bilgisayarımda nerdedir?
Teşekkür ederim.
Öncelikle IIs kurun ve asp dosyalarınızı
C:\Inetpub\wwwroot
Klasörüne atın ve gerekli izinleri verin...
Kolay Gelsin...

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Öncelikle IIs kurun ve asp dosyalarınızı
C:\Inetpub\wwwroot
Klasörüne atın ve gerekli izinleri verin...
Kolay Gelsin...
Sayın security,
Ben kjurdum.O iki klasörde var bende.Ancak oradaki localstart.asp dosyasına tıkladığımda fronpage açılıyor.Explorerdende çağrsam frontpage açılıyor.
Teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2007 TÜRKÇE
Sayın security,
Ben kjurdum.O iki klasörde var bende.Ancak oradaki localstart.asp dosyasına tıkladığımda fronpage açılıyor.Explorerdende çağrsam frontpage açılıyor.
Teşekkür ederim.
SN: evren bey C:\Inetpub\wwwroot klasöründeki dosyalara tıklamayacaksınız. o dosyaları silebilirsinizde sorun olmaz.
Siz expolera adres yazdıgımız yere su sekilde yazıp gireceksiniz.

Örnek:
http://localhost/index.asp
tabi index.asp dosyasını C:\Inetpub\wwwroot klasörüne atın...
Yinede Olmassa yardımcı Olurum..... kolay Gelsin..

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2007 TÜRKÇE
Ek olarak Pc Adınızda Olabilir. Yani http://localhost/index.asp Değilde http://evren/index.asp gibi..
Eger Diğer Ayarları Yaptıysanız Sorunsuz Şekilde Girersiniz Tasarımlarınzı Görüntülersiniz.localhostunuzda.. Ama Eger Ayarları yapmadım Diyorsanız Onlarıda Size Anlatabilirim... Su An Bende Bir Video Sitesine Çalısıyorum Süper oldu. Ve Birde Sesli Sohbet Paneli Hazırladım Türkiye Temalı 10 Nura Çalısıyor Suan...

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Sayın security
Teşekkür ederim.
Ayarları yaptım.Şimdi çalışıyor.asp dosyaları.
Ama aspx dosyaları(VBNET 2008 ile oluşturduğum dosya) çalışmıyor.VBNET 2008 açılıyor.Orada run yaptığımda explorer açılı çalışıyor.Anlamadım.:)

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2007 TÜRKÇE
Sayın security
Teşekkür ederim.
Ayarları yaptım.Şimdi çalışıyor.asp dosyaları.
Ama aspx dosyaları(VBNET 2008 ile oluşturduğum dosya) çalışmıyor.VBNET 2008 açılıyor.Orada run yaptığımda explorer açılı çalışıyor.Anlamadım.:)
Öncelikle Pc nizde .NET 2.0 Framework ün yüklü olması gerekli. Bilgisayarım yönet ve ııs se ye gelin sap tuş özellikler .aspx versiyonunu seçin. ayrıca dosya uzantılarına index.aspx ekleyin...

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Öncelikle Pc nizde .NET 2.0 Framework ün yüklü olması gerekli. Bilgisayarım yönet ve ııs se ye gelin sap tuş özellikler .aspx versiyonunu seçin. ayrıca dosya uzantılarına index.aspx ekleyin...
Framework 3,5 yüklü.
yönet açtım ama 3 ana başlık çıktı ağaçta orada ııs yok.
Teşekkür ederim.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
ASP nET diye bir sekme vardı
Oradan bir sürüm vardı seçilmemeiş onu seçtim ama yine çalışmadı.:(

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2007 TÜRKÇE
Evet sağ tuş tıkladım.Şimdi ne yapıcam?
bilgisayarım sag tuş- yönet-hizmetler ve uygulamalar-ııs-web sitelerim- sagtuş özellikler-belgeler sekmesine gelin ekle diyerek index.asp olarak kaydetin. sonra giriş dizinine gelin ve okuma yazma kutucuklarını işaretleyin ve asp net sekmesinden asp.net versiyonunu seçin ok...

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2007 TÜRKÇE
bu anlattıklarım asp için Eğer Visual Web Developer yada Visual Studio 2005 ve üzerini yüklediyseniz IIS e ihtiyacınız yok.Onun kendi içinde Web server ı var. kolay gelsin...

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
bu anlattıklarım asp için Eğer Visual Web Developer yada Visual Studio 2005 ve üzerini yüklediyseniz IIS e ihtiyacınız yok.Onun kendi içinde Web server ı var. kolay gelsin...
Evet bende ms farmework 3,5 yüklü,mssqlserver 2008 yüklü ve Vsiualstudya 2008 yüklü
Yalnız vs 2008 ile yazdığım aspx dosyasını bu sizn verdiğiniz asp dosyalarının olduğu dizine kopyaladım ama çalışmadı.Visual studya ide program açılıyor.Ve kaynak kodlar gözüküyor.Browsere localhost/default.aspx yazdım çalışmadı.Ama vs 2008 de run ettiğmde ie açılıyor ve program çalışıyor.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Anlamadım.
Exploererde nasıl çalıştırcam.
Adres çubuğuna ne yazacam?
Evren Bey,

Explorer dan direkt olarak aspx sayfaları açlıştıramazsınız.

Bunları ancak vs2008 içinden çalıştırabilirsiniz. Explorer dan çalıştırabilmek için asp.net destekli bir web hosta yüklemeniz gerekir.

iyi çalışmalar

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Evren Bey,

Explorer dan direkt olarak aspx sayfaları açlıştıramazsınız.

Bunları ancak vs2008 içinden çalıştırabilirsiniz. Explorer dan çalıştırabilmek için asp.net destekli bir web hosta yüklemeniz gerekir.

iyi çalışmalar
Merhaba üstadım.
VB net ile bir aspx dosyasını çalıştırdım.Ve adres çubuğunda localhostu ve numarasını verdi.
Sonra bende onu başka bir pencerede sayfada açıp çağırdım çalıştı.artık numarasın ıbilyorum.VBNET açılmadanda aspx dosyasını çalıştırabilecem teşekkür ederim.