zincirleme veri guncelleme

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Öncelikle merhaba,
basit olarak anlatıyorum, 3 excel sayfası var ayrı klasorlerde. 1 sayfaya veri girdiğim zaman 2. sayfa 1 den alıyor. 3 sayfada veriyi 2 den alıyor. ben 1. sayfaya girdiğim veriyi 2. sayfayı acmadan 3. sayfada guncel olarak nasıl görebilirim? çalışmamda cok karısık bir sincir kurdum. her veri girisnde aradaki ikinci sayfa dediğim sayfaları açmam imkansız. direkt 3. sayfada sonucu gormem lazım.
Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Öncelikle merhaba,
basit olarak anlatıyorum, 3 excel sayfası var ayrı klasorlerde. 1 sayfaya veri girdiğim zaman 2. sayfa 1 den alıyor. 3 sayfada veriyi 2 den alıyor. ben 1. sayfaya girdiğim veriyi 2. sayfayı acmadan 3. sayfada guncel olarak nasıl görebilirim? çalışmamda cok karısık bir zincir var. her veri girisinde aradaki ikinci sayfa dediğim 80 civarı excel sayfasını acmam imkansız. direkt 3. sayfada sonucu gormem lazım. bu mümkünmü?
Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
XP Pro
Formül ya da verileri 3. sayfaya BAĞ YAPIŞTIR ile kopyalarsanız sanırım sorunu çözersiniz..
Kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
teşekkürler ama olmadı ya. 2 sayfayı acıp kapatmadan veri 3 sayfaya güncel olarak geçmiyor. çok basit deneye bilirsiniz ayrı 3 tane dosya acın. 1. sayfadaki hücreyi 2 . sayfaya bağlayın, 2 sayfayıdaki aynı hücreyi 3 sayfaya bağlayın. 1 sayfadaki hücreye veri gidiğiniz zaman 2. sayfayı acıp kapamadan 3 sayfada gorunmuyor değişiklik.

Excel Vers. ve Dili
Office Excel®2007®TR
Açıp kapamaya gerek kalmadan veri gider...

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
yanlıs anlattım galiba. Ekteki resimde ne yapmak istediğimi anlatmaya çalıstım. Bu bağlamda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
teşekkürler, ama gonderdiğiniz dosyada 1. sayfadaki değeri değiştirin. 2 sayfayı acmadan 3 sayfayı acın. 1. sayfaya yazdığınız değer cıkıyormu karsınıza? bende cıkmadı. once 2.sayfayı acıp guncelleme yapıp, ondan sonra 3. sayfaya acarsam guncelliyor..ben 2. sayfaya hiç dokunmayacağım.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
işlem sırasına göre istediğiniz şekilde o bağları kurabilirsiniz ben örnek verdim, siz işleminizin hangi sırayla olmasını istiyorsanız ona göre bağ kuracaksınız

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Şöyle anlatayım, 1. excele 10 değerini girdiniz. 2. excel deki hucreye 1. exceldeki 10 değerini al 2 ye böl dedim 5 oldu. bu 5 değeri 3. excele gidiyor. şimdi, ben 1. excelde veriyi değiştirip 20 değerini girdiğim zaman, 2. exceli acmadan 3. exceli actığımda karsıma 10 değeri cıkacak? çıkıyormu? cıkmıyor.
Anlatabildim mi?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
iyi de sizin yaptığınız işlem zaten 2 basamaklı, 3. bir dosyayla niye işi uzatıyorsunuz

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
uzatmam lazım cunku önceki cevaplarımda bir resim ekledim. o resmi incelerseniz ne yapmak isteiğimi anlarsınız. teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
resme baktım ama tam anlayamadım, konuyla ilgili uzman arkadaşlar varsa yardımcı olsunlar ben de merak ettim

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

3.excel dosyasının güncellenmesi için 2. excel dosyasının açılması lazım.

Şöyle olabilir.

2.dosya açılıp , saklanır ve kapanır.Excel'de bu olayları hiç görmezsiniz.
siz sadece 3. dosyayı açmış olursunuz.

Sabit dosya isimleri varsa sürücüleriyle beraber yazarmısınız.

c:\dizin\1.dosya.xls
c:\dizin\2.dosya.xls
c:\dizin\3.dosya.xls

Eğer sabit değilse 3. dosyada yeni bir sayfanın a1 hücresine bu yolu yazarakta halledilebilir.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
teşekkürler, yalnız 2. excel dosyası dediğimiz dosyada 80 tane birbirinden bağımsız excel sayfası var. birleştiremem cunku işin gereği ayrı ayrı olmazı gerekiyor. ben 1. excele her veri girdiğimde o 80 tane excel sayfasını acıp kapatacakmıyım. benim derdimde bu zaten. bu 80 dosya gizli acılıp kapanması olayı bilgisayarıda kasar gibime geliyor

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Sayfaların seçilmesi önemli değil dosyanın açılması önemli

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
2. dosya dediğimiz dosyada açılması gereken excel çalışma kitabı sayısı 80 bunları tek excele sayfa olarak birleştiremiyorum (öyle gerekiyor.)

o zaman şu şekilde yapabiliriz, 3. excel dosyasında 2. dosyadaki hesaplanan maliyetlerin yazdığı her hucrenin basına güncelle butonu ekleriz. ve ona tıklandığında onla ilgili 2. sayfayı gizlice acar kapatır. ve guncellenmiş olur. bunu nasıl yapabilirim? mumkunmu?

Son düzenleme:

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

2. dosya dediğimiz dosyada açılması gereken excel çalışma kitabı sayısı 80 bunları tek excele sayfa olarak birleştiremiyorum (öyle gerekiyor.)

o zaman şu şekilde yapabiliriz, 3. excel dosyasında 2. dosyadaki hesaplanan maliyetlerin yazdığı her hucrenin basına güncelle butonu ekleriz. ve ona tıklandığında onla ilgili 2. sayfayı gizlice acar kapatır. ve guncellenmiş olur. bunu nasıl yapabilirim? mumkunmu?
Sizin dosya olarak bahsettiğiniz dizin midir.

Yalnız anlayamadığım yukarıda dosya diye hem dizin , hemde excel çalışma sayfasından bahsediyorsunuz gibi.

Şöyle yapalım 2 dizin onların içindede yaklaşık 80'er adet excel çalışma kitabı var . Her çalışma kitabı yaklaşık 60 sayfadan oluşuyor.

Buna göre açıklayabilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Şöyle anlatayaım 3. dizin var.

c:\giris\girdiler.xls
///////////////////////////
c:\maliyetler\1.xls
c:\maliyetler\2.xls
.......................
c:\maliyetler\80.xls
///////////////////////////
c:\sonuc\urunlistesi.xls

ben c:\giris\girdiler.xls dosyasına verileri giriyorum..c:\maliyetler burdaki dosyalarda formulasyonlarla bana maliyet cıkarıyor.

c:\sonuc\urunlistesi.xls burdada sonucları goruyorum. her urunun karsısında c:\maliyetler den aldığı kendi maliyeti var.