Gönderecegimiz dosyalari sıkıstıralım

Her gün bir cok sey ogrenip, ogrettigimiz bu foruma ufakta olsa yardim etmek isteyen arkadaslar, gönderecegi dosyalari sıkıstırıp gönderebilir(winzip, winrar vs)

Bu sekilde biz ve sizlere daha cok bant kalmis olur. Biz de bu bandi daha cok soru sormak daha cok cevap vermek icin kullanabiliriz.

Extra olarak para verilecek her bant parasini tavla turnuvasindaki ödüllere (Fransiz rivierasi tatili vs.) kaydirarak Hüseyin bey'e bir nebze olsun katkimiz olmus olur.

Evet, evet süperim.

X

xxrt

Misafir
gönderecegi dosyalari sıkıstırıp gönderebilir(winzip, winrar vs)
Merhaba ALPEN,
Foruma gönderilen dosyaları dediğiniz şekilde gönderilmesi bant açısından gerçekten de yararlı olacaktır.
Yalnız bazı üyelerimizin win Rar proğramı olmadığından,Win Rar'ı exe olarakta gönderebiliriz/alabiliriz desem bile bunun dışında başka alternatif çözüm olabilirmi?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
merhaba,
güzel fikir,

İlk bakışta gönderdiğimiz dosyaların genelde küçük olması bu fikri pek desteklemeyecektir ama,
dosyaları sıkıştırınca 3'te 1, 1/3 oranında veri azalıyor bu hiç de az bir rakam değil,

sevgili @ALPEN,

günlük ne kadar veri tıransferi gerçekleştiği, bunun ne kadarının dosya gönderme,
ne kadarının sade mesaj yazma olduğu, ve sıkıştrıma ile trafiğin ne kadar rahatlıyacağı konusunda somut bir ropor çıkarabilirseniz (Teknik Sorumlu olarak :D )
bence arkadaşlar daha fazla ilgi göstereceklerdir.

teşekkürler

günlük ne kadar veri tıransferi gerçekleştiği, bunun ne kadarının dosya gönderme,
ne kadarının sade mesaj yazma olduğu, ve sıkıştrıma ile trafiğin ne kadar rahatlıyacağı konusunda somut bir ropor çıkarabilirseniz (Teknik Sorumlu olarak Mutlu )
bence arkadaşlar daha fazla ilgi göstereceklerdir.
Basit bir örnek,
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?p=8784#8784 linkindeki
excelwebtr_ytl_ver2.xls dosyasi tam 1087 kere indirilmis.
Dosyanin boyutu 144.5 KB
Yani
144.5 X 1087 = 157071, 5 KB => ~153 MB

Bu dosyayi sıkıştırıp göndermis olsaydik.

48,5 X 1087 = 52719 KB => 51 MB

Sadece bir dosyadan 100 MB nin üzerinde tasarruf yaptik.

Toplam,
Ataçlı konu sayısı: 1008
ve
Ataç sayısı: 2126
olan forumumuzda böyle bir tasarruf yoluna gidilmis olsaydi, en az şimdiye kadar sorulmuş sorular ve cevapların toplami kadar bandimiz henüz harcanmayi bekliyor olurdu.

Veya söyle anlatayim. Herhangi bir atac, bir günde sorulan ve cevaplanan atacsiz konularin toplamindan daha fazla bant harcar.

Not : Bayilirim rakamli örnek vermeye.

G

Guest

Misafir
Ben yoğun olarak kullanılan ataçları ziplemek için hüseyin beyden liste alacağım.Benimde katkım olsun dedim :lol:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Toplam,
ve

Demekki teknik sorumlumuz ataçlar konusunda istatistiğe sahip.Bunu bizlerle paylaşabilir mi acaba. :D

Ayrıca forumun diğer istatistikleri hakkındada bilgilenirsek hiç fena olmaz.

Alıntı:

Toplam,
ve

Demekki teknik sorumlumuz ataçlar konusunda istatistiğe sahip.Bunu bizlerle paylaşabilir mi acaba. Mutlu

Ayrıca forumun diğer istatistikleri hakkındada bilgilenirsek hiç fena olmaz.
Sorma, Sayin Trablus pm'den uyarınca yukaridaki verdiğim örnekteki dosyayi Hüseyin beyin gönderdiğini gördüm.

1 saattir nasıl kıvırırım diye düşünüyorum.

Gerçi sana 1 nisan şakasinda pek yardim edememiştik ancak, aklında parlak bir fikir varsa rica edecektim. :mrgreen:

T

TRABLUS

Misafir
1 saattir nasıl kıvırırım diye düşünüyorum.
Gayet iyi Akdeniz usulü kıvırmşsın işte.Þimdi yapıcağın;
"teknik sorumlu olarak aynı zamanda forumda ki üyelerin dikkatini de sınadım"
diyeceksin. :hiho:

ehem...

teknik sorumlu olarak aynı zamanda forumda ki üyelerin dikkatini de sınadım.

Maasallah hepsi dikkatli, okumus arkadaslar.

T

TRABLUS

Misafir
Tam Akdeniz paslaşması oldu bak.Kimse birşey farketmeden kıvırdın. :hiho: Allah'tan kimse farketmedi de hemencik kıvırdın alim Allah :hiho: :hiho:

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
merhaba; :hey:
sitemize gelen ekli dosyaları açarak üzerinde değişiklik yaparak kaydet dersek mevcut dosya kayıtlı bir şekilde değişir mi ? yada böyle bir yol varmı ?
ben çözmeye çalıştığım problemleri dosyayı indirerek yaptıktan sonra geri yolluyorum. tabiki bu da ekstra bir yığılmaya neden oluyor.
yapabileceğimiz neler varsa yapalım. (sıkştırmalar O.K.) bundan başka kullanıcıların problemlerini aktarmadan önce sitemiz içinde "ara"malarını kolaylaştırsak ? bunun için arama başlıklarının düzenlenmesi gibi bir sistem yapılabilir. ben bir stok ve üretim teknisyeni olarak kodlama ve diğer işlemler için hazırım.
:arkadas:
ilk mesajlardan önce "ara"mayı (hemen soru değilde) etkin hale getirilebilir

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
ALPEN' Alıntı:
ehem...

teknik sorumlu olarak aynı zamanda forumda ki üyelerin dikkatini de sınadım.

Maasallah hepsi dikkatli, okumus arkadaslar.

Hehehehe iyici dağıldınız yaaaw... :hiho: :hiho: :hiho:
(2-0) birinci mesajın
(3-0) ikinci mesajın için
(4-0) tavla maçından sonra

Bar grafik :
1.En çok mesaj atan 10 üye haftalık bazda,
2.En çok okunan mesajlar ,10 adet haftalık bazda
3.En çok download edilen mesajlar ,10 adet haftalık bazda.
4.En çok online olan 10 üye haftalık bazda

1.Ek gönderenlerin listesi ve bunlara ulaşabilme yeteneği.
Ã?neriler:
1.Cevaplanmamış mesajlar listeside düzeltilirse hiç fena olmaz.
2.Forumun şişmesini engellemek için (mdb dahil :hiho: :hiho: )Sn Türkerin yaptığı gibi önceki bütün ekleri zipleyip,sonrada zip dışındakilere izin vermemek.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Merhaba :hey:
Geçenlerde birisi özel mesajla sormuştu nasıl ziplerim diye, bugün forumda baktım ama bulamadım...

Aşağıdaki adresteki winzip programını PC nize yükleyerek dosyalarınızı sıkıştırabilirsiniz.

http://www.winzip.com/downwzeval.htm

Not:winrar'ı kullanamadığım için adresini de vermiyorum tabiiki ... :hiho: :hiho:

Yalnız bazı üyelerimizin win Rar proğramı olmadığından,Win Rar'ı exe olarakta gönderebiliriz/alabiliriz desem bile bunun dışında başka alternatif çözüm olabilirmi?
Dosya eklerken aşağıdaki örnekte olduğu gibi Dosya açıklaması bölümüne link verilebilir yada ataç bölümünde :

Yazınıza ataç eklemek istemiyorsanız, bu alanı boş bırakın.
İzin verilen dosya uzantıları ve boyutları

yazan sayfaya winrar linki ilave edilebilir.

Ancak daha basit bir çözüm olarak Teknik Sorumlu ve Moderator hatta yetkili olmasa da sitede aktif rol oynayan kişiler imzalarında da winrar download linki verebilirler.

Rar edinilebilmek zor değilki Google rar yaz arkası zaten gelir ister deneme ister satın alma proğramı Türkçeside var
Bence en basiti bu

Lafım sana değil.Sabit herhangi bir kişiye hiç değil öylesine altarnatif ortalığa söyledim :arkadas:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
abazya' Alıntı:
Rar edinilebilmek zor değilki Google rar yaz arkası zaten gelir ister deneme ister satın alma proğramı Türkçeside var
Bence en basiti bu
Günaydın

Ben karşıdan bakınca o kadar aptalmı görünüyorum arkadaşlar.
Dünyada böyle bir program olacakta ben bunu arama motorlarından birinden bulamayacağım ve kullanamayacağım.... :kafa: :kafa: :kafa:

Siz hiç şöyle bir şey duydunuz mu Sayın Abazya, Kendi PC nize herhangi bir program yükleme hakkınız yok, bizim şirkette güvenlik nedeniyle böyle önlem alınmış durumda, çok da doğru bir uygulama.

Yok eğer PC mize rar programı yüklü olmadanda winrar kullanılabilir diyorsanız, bu konuyla yakından ilgilenirim.

İyi Çalışmalar