FATURA DEVRİNİN MAKRO İLE VERİLMESİ

Excel Vers. ve Dili
excell 2003 ingilizce
Arkadaşlar ekteki dosyada fatura çıktısı hazırladım fakat kalemler bazen o kadar çok oluyor ki ikinci hatta üçüncü sayfayı dahi doldurmam gerekiyor.Bu nedenle ikinci ve üçüncü sayfalara devir alması gerekiyor. Otomatik olaraka kendiliğinden nasıl aldıra biliriz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.shocaoğlu aynı şeyi ben yapmaya çalışıyorum ama makroları yerine oturtamadım, eğer olursa seninle paylaşırım bu konuyu.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Dosyanızı inceledim fakat hangi durumda nereye devir alacak açıkçası anlamadım bu şekilde yardımcı olmak zor lütfen dosyanızı örnekleyerek eklermisiniz.

Excel Vers. ve Dili
excell 2003 ingilizce
Fatura Devrinin Makro ile verilmesi

Arkadaşlar şöyle izah edeyim ;

Kestiğim fatura 20 haneli. Bazen öyle durumlar oluyorki faturanın içine eklediğim kalemler 25-30 kalem olarak faturaya dökme zorunluluğum oluyor. mecburen faturanın ikinci suretine geçmek durumunda kalıyorum.İkinci surete müşteri bilgilerini yazdıktan sonra faturanın ilk satırına 1 sayfadan devir deyip diğer kalemleri ilave edip çıktı almamda sorun yaşıyorum....Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Dosyanızda bazı değişiklikler yaptım. Bir bakın istediğiniz gibi olmuşmu?
Sadece ANA SAYFA nızda H1 ve I1 hücrelerine yazdırma işleminde kullanmak üzere formül ekledim onları silmediniz sürece problem yaşamazsınız. (Silinmemesi için sayfanızı koruyabilirsiniz...)

Excel Vers. ve Dili
excell 2003 ingilizce
Sayın COST CONTROL

Üstat eline sağlık istediğim gibi olmuş ...Fakat yazıcı ikinci sayfayı yazdırırken birinci sayfanın toplamını;KDV hesabını ve ana tyoplamı yazdırmaması için hangi formülü kullanabilirim. Bu konuda yardımcı olursan sevinirim......

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Yukarıdaki dosyayı güncelledim.

Excel Vers. ve Dili
excell 2003 ingilizce
Üstat

Yanlış ifade ettim...fatura ikinci sayfaya geçerse 1 sayfanın toplamını , kdv hesaplaması ve ana toplamı almasın . Ama sadece 1 sayfa bastırılacaksa 1 sayfada toplam kısmı kdv ve ana toplam kısmı gözüksün istemiştim...

Yanlış ifadem den dolayo özür dilerim...

Yardımların için şimdiden tekrar tekrar teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.cost_control, ekteki dosyada bulunan sorun sn.shocaoğlu ile aynı fakat format değişikliğinden dolayı uyarlayamadım.. bu dosyada modül2 de bulunan kodlar sn.leventm hocama ait işleyişi eğer fatura hareketi 26 satırdan falza ise fatura başlıklarını ikinci bir sayfa olarak oluşturuyor ve 26 dan fazla veriyi ikinci sayfaya yazıyor. benim de yapmak istediğim biinci sayfada bitiyorsa toplam aldırmak, eğer veri ikinci sayfaya sarkıyorsa birinci sayfanın sonuna ara toplam almak, ikinci sayfada fatura başlıklarının altına 1.sayfadan devir yazıp ara toplamı almak ikinci sayfanın sonuna ise toplam almak. bu konuda bir yorumunuz olabilirmi. ilginize teşekkür ederim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Sn. hikmet,

Açıkçası örneğinizden hiçbirşey anlamadım. Eğer örnek bir datanızı ve fatura formatınızı gönderirseniz uyarlamaya çalışırım. Ayrıca fatura formatınızı lütfen örnekleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.cost_control, öncelikle ilginize teşekkür ederim. benim fatura örneğimde göreceksiniz ki iki adet dolu sayfam var. bunlardan sayfa 4 te örnek datalarım var bu datalar başka bir sayfadan seçilip geliyor. yani sayfa 4 teki tüm satırlar trft sayfasına gidiyor.sayfa 4 te örnekte 42 hareket var ve bu 42 hareketin tamamı trft sayfasına gidiyor. düğme 2 ile. trft sayfamda 16 satırdan aşağısı boş ve bu sayfayı modül2 de bulunan makro doldurmakta. eğer örnekte trft sayfasındaki 16 satırdan aşağı tamamını silerseniz ve düğme 2 ye bağlı makroyu çalıştırırsanız sayfa 4 teki tüm verilerin trft deki fatura formatına aktarıldığını göreceksiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
merhaba,bu sorunu çözmek için sayfa üzerinde makro kaydediciden yararlanarak makro oluşturmak istedim ama çalışmıyor.takıldım kaldım başka bir fikri olan hocam veya arkadaşım varsa lütfen bir fikir versin.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
merhaba, bu konuda bir fikir verebilecek arkadaşlarımdan yardım bekliyorum. eksik olan sadece bir sayfa ise genel toplam alması. iki sayfa ise birinci sayfaya ara toplam diğer sayfanın başlıklardan sonraki ilk satırına devir alması ve sayfanın sonuna genel toplam alması gerekli. bu konuyu çözebilecek hocalarımın veya arkadaşlarımın olduğuna inanıyorum. İlginiz için teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
merhaba, bu konuda fikri olan bir arkadaşım veya hocam var ise lütfen bir çözüm önerisi verebilirmi. bu dosya güzel olduğunu düşündüğüm bir ihracat programının bir parçası ve işin kötüsü tıkandığım yer burası ve bu nedenle programı kullanıma da açamıyorum. belki fatura sayfasında aktarmalardan sonra sayfa üzerinde manuel olarak fatura sayfa devirleri alınabilir ama bu kadar userforma ve veri aktarmaya yazık olur daha doğrusu karizması sarsılır diye düşünüyorum. :mrgreen:

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Sn. hikmet,

Dosyanızı inceledim hangi hücrelere aratoplam aldırma istiyorsunuz kdv olacakmı bunları detaylı verirseniz daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
merhaba. sn.cost control ilginiz için teşekkür ederim.
ara toplam aldırmak istediğim hücreler "f" ve "h" sütunundaki hücreler. yani adet ve tutarı sütünları ve kdv rakamı olmayacak. yani iki sayfa fatura var ise faturanın son toplamında C.I.F. ve F.O.B. olarak tek satırlık bir genel toplam olacak.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Ayrıca TRFT sayfanızda birleştirilmiş hücreler var bunlar sizin için önemlimi? Bunun yanında faturanın 1. ve 2. sayfası hangi hücre aralıklarını kapsayacak belirtirmisiniz? (Bunlar yazdırırken önemli parametreler) Ben size daha önceki mesajlarımda bu ayrarlar yapılmış halini gönderin dememdeki amaç buydu. Yoksa konu uzayıp gidiyor.