FATURA DEVRİNİN MAKRO İLE VERİLMESİ

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.cost control tekrar açıklamay çalıştım. dosya ek'tedir.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sn. hikmet,

Kusura bakmayın ama sizinle bir türlü anlaşamıyoruz. Ben size konunun uzayıp gitmemesi açısından net bir örnek sunmanızı rica ediyorum siz bana eski örneğin içine açıklama yazıp gönderiyorsunuz. Ben sizin yazdırmak istediğiniz formatın uygulanmış yani içinde veri olacak şekilde bir örneğini istiyorum ki ona göre çözüm üzerinde çalışalım. Önizleme yaptığımızdaki halini görmek istiyorum şimdi gönderdiğiniz dosyada bunu yaptığımda bana sadece fatura başlığını gösteriyor. Bilmem anlatabildimmi? Buraya açık olarak önizleme yaptığımızda 1. sayfa A1:A43 aralığını 2. sayfa A47:H85 aralığını göstermesi gerekiyor şeklinde örneklemenizi rica ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.cost control'e sorunumu bir türlü anlatamadım. ekteki ftörnek.zip dosyasında sn.leventm hocamın yazdığı bir makro var bu makroyu inceleyerek bana bir fikir vermenizi rica ediyorum.fatura her 26 satırda bir yeni bir sayfaya geçiyor. yapmak istediğim satırları sayıp her faturanın başına (ilk fatura hariç) ve sonuna ara toplam aldırmak. ara toplam aldırmak istediğim hücreler "f" ve "h" sütunundaki hücreler. yani adet ve tutarı sütünları ve kdv rakamı olmayacak. yani iki sayfa fatura var ise faturanın son toplamında C.I.F. ve F.O.B. olarak tek satırlık bir genel toplam olacak. lütfen bir fikir verin yoksa bütün program boşa gidecek. :dua: :dua: :dua: