Excel Kurumsal Hizmetler

Ünvan Eğitmen

E-Posta Adresi leventm@excel.web.tr

1967 Merzifon doğumluyum. Lise eğitimimin sonuna kadar Gebze ilçesinde yaşadım. Gebze Teknik Lisesi Endüstriyel Elektronik bölümünden mezun olduktan sonra üniversite eğitimim için Ankara’ya gittim.

1992 yılında Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldum.

Mezuniyet sonrası askerlik hizmetimin ardından 1995 yılında esnek ambalaj sektörünün öncü fabrikalarından birinde vardiya mühendisi olarak işe başladım.

Excel ile ilk tanışmam burada oldu. O yıllarda Windows işletim sisteminde çalışan ERP (Kurumsal Kaynak Planlaması) programları henüz yaygın olmadığından genç mühendisler olarak üretim takibi, iş emri hazırlanması, stok takibi ve maliyet hesapları gibi uygulamaları tamamen Excel üzerinde tasarladığımız programlar ile yaptık. O dönemde ulaşılabilir bilgi kaynağı çok kısıtlı olduğundan çoğu uygulamayı tamamen deneme yanılma yoluyla gerçekleştirmek zorundaydık.

Excel uygulamaları konusundaki alt yapımın oluşmasında, o günlerde ekip arkadaşlarımızla beraber yaptığımız çalışmaların katkısı çok büyüktür.

2004 yılında, ileriki yıllarda bana çok büyük katkılarda bulunacak olan ve ufkumu açan www.excel.web.tr sitesi ile tanıştım. Bu tanışma sonrasında hemen aktif bir üye olarak başladığım forumda hızla yol kat ederek en üst yönetim kademesine kadar yükseldim. Hâlen forumun iki admininden biri olarak yönetimdeki görevim devam etmektedir.

Excel.web.tr sitesini kuran Hüseyin Kulaksız böylesine bir forumu ülkemize kazandırmış ve bu vesile ile bana da ülkemize büyük bir katkı sağlama imkanı vermiş oldu.

2021 Yılı Eylül ayı itibariyle 26 yılı esnek ambalaj sektöründe olmak üzere 30 yıllık fabrika yöneticiliğinin ardından gerek mesleki gerekse Excel uygulamaları açısından elde ettiğim tecrübeyi ihtiyacı olan firmalara danışmanlık ya da proje bazlı çalışmalarla bu platform üzerinden aktarmayı amaçlıyorum.

Excel’in müthiş yeteneklerini birlikte keşfetmek dileğiyle…