Yöneticiler

Excel Kurumsal Hizmetler

Hüseyin KULAKSIZ

Ünvan Kurucu - Yönetici

E-Posta Adresi admin@excel.web.tr

1967 Lüleburgaz doğumluyum.

İlk ve Ortaokul'u Almanya'da okudum.

Sonrasında Lise ve Üniversite (İ.Ü. Alman Dili ve Edebiyatı) eğitimlerime Türkiye'de devam ettim.

Excel ile 1995 yılında askerdeyken tanıştım ve bol vaktim olduğu için araştırarak epey öğrendim.

Terhisimden sonra Office ürünleri eğitimleri verdim.

2004 yılında www.excel.web.tr forumu kurarak bu güzel programı daha fazla kişiye yaymaya ve yaşanan sorunlara merhem olmaya karar verdim. İlk başlarda yavaş ilerleyen forum günümüzde "Türkçe En Büyük EXCEL Platformu" haline geldi.

Gerek iş yaşamındaki kullanım gerekse forumdan dolayı edindiğimiz bilgi birikimini danışmanlık ve destek olarak bu platformda sunmak için ikinci bir adım attık.

Excel dolu güzel günlere...

Levent MENTEŞOĞLU

Ünvan Eğitmen

E-Posta Adresi leventm@excel.web.tr

Excel Kurumsal Hizmetler

1967 Merzifon doğumluyum. Lise eğitimimin sonuna kadar Gebze ilçesinde yaşadım. Gebze Teknik Lisesi Endüstriyel Elektronik bölümünden mezun olduktan sonra üniversite eğitimim için Ankara’ya gittim.

1992 yılında Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldum.

Mezuniyet sonrası askerlik hizmetimin ardından 1995 yılında esnek ambalaj sektörünün öncü fabrikalarından birinde vardiya mühendisi olarak işe başladım.

Excel ile ilk tanışmam burada oldu. O yıllarda Windows işletim sisteminde çalışan ERP (Kurumsal Kaynak Planlaması) programları henüz yaygın olmadığından genç mühendisler olarak üretim takibi, iş emri hazırlanması, stok takibi ve maliyet hesapları gibi uygulamaları tamamen Excel üzerinde tasarladığımız programlar ile yaptık. O dönemde ulaşılabilir bilgi kaynağı çok kısıtlı olduğundan çoğu uygulamayı tamamen deneme yanılma yoluyla gerçekleştirmek zorundaydık.

Excel uygulamaları konusundaki alt yapımın oluşmasında, o günlerde ekip arkadaşlarımızla beraber yaptığımız çalışmaların katkısı çok büyüktür.

2004 yılında, ileriki yıllarda bana çok büyük katkılarda bulunacak olan ve ufkumu açan www.excel.web.tr sitesi ile tanıştım. Bu tanışma sonrasında hemen aktif bir üye olarak başladığım forumda hızla yol kat ederek en üst yönetim kademesine kadar yükseldim. Hâlen forumun iki admininden biri olarak yönetimdeki görevim devam etmektedir.

Excel.web.tr sitesini kuran Hüseyin Kulaksız böylesine bir forumu ülkemize kazandırmış ve bu vesile ile bana da ülkemize büyük bir katkı sağlama imkanı vermiş oldu.

2021 Yılı Eylül ayı itibariyle 26 yılı esnek ambalaj sektöründe olmak üzere 30 yıllık fabrika yöneticiliğinin ardından gerek mesleki gerekse Excel uygulamaları açısından elde ettiğim tecrübeyi ihtiyacı olan firmalara danışmanlık ya da proje bazlı çalışmalarla bu platform üzerinden aktarmayı amaçlıyorum.

Excel’in müthiş yeteneklerini birlikte keşfetmek dileğiyle…