Yük Veri Hesaplama,

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Eng.
Merhaba,
Masaüstünde "ANKARA" adındaki bir klasör içinde ekte yer alan dosyadan aylık olarak 10 ile 100 adet excel çalışma kitabı bulunuyor. Tüm dosyalar standart.

Şu anda tüm sayfaları tek tek açarak aşağıda belirttiğim verileri ilgilere yerlere kopyala-yapıştır ile yapıyorum. Bu yükten kurtulmak için konuyu açıyorum.

Kapalı Dosyalara ait aşağıda belirlediğim açık olan dosyamın OSF BİLGİLER sayfasına değerlerin aktarılmasını istiyorum.
Klasörde kaç adet dosya var ise, OSF BİLGİLER sayfasına,

*D9 sütununda Seri Numarası,
*AH71 - Veriş Toplam Değeri,
*AH72 - Çekiş Toplam Değeri ,

Açık dosyamda ise, iki adet sayfa bulunmaktadır.
Sayfa1 Hesaplama yapılan,
OSF BİLGİLER Kapalı sayfalardaki veriler,

Dosyaya ait örnekler ektedir.
Örnek_Dosya

Destek olabilir misiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim. Destek olan herkese...

gicimi

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Eng. 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21-11-2024
Merhaba,
Hesaplama Makro dosyasında kolaylık olması açısından Sayfa1 deki örneğiniz gibi, klasörde kaç adet çalışma kitabı varsa o kadar sayıda açık dosyanıza sayfa oluşturması sizin açınızdan daha faydalı olmaz mı, Tek tek işlemek yerine ... Sadece önerim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Eng.
Merhaba,
Tabi ki, forumdaki uzman kişilere nasıl kolay gelirse, burdaki en büyük sorunum zaman, bu işlemler için 2 bazen 3 günüm gidiyor.

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Anladığım şu
1. Aynı klasör altındaki adı Hesaplama Makro.xlsm olmayan tüm diğer excellerden Aylık Toplam Elektrik Alış-Veriş değerlerini Hesaplama Exceline aktarmak.

Anlamadıklarım (Hesaplama dosyanız için)
1. Her ay Ofs Bilgiler sayfasındaki B ve D sütunlarındaki Bilgiler doğrultusunda sayaç endekslerini mi kıyaslıyorsunuz?
2. Sayfa1 sayfasındaki Endeks değerleri her müşteri için farklı değil midir? O bilgiler nereden geliyor?
3. En üstteki satı bilgileri Sayfa1e Ofs Bilgiler sayfasından aldığınızı düşünüyorum. Firma adını neden çekmiyorsunuz?
4. Hesaplama Sayfasındaki Sarı hücreler Seri No ya da Müşteri adı girilerek Ofs bilgiler sayfasından alınmayacak mı? Formül ya da VBA ile.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Eng.
ÖmerFaruk Bey Merhaba,
Anlamadıklarım (Hesaplama dosyanız için),
1-Evet.
2-Bilgileri Manuel dolduruyorum. Sayfa1 deki B5:B16 - C5:C16,
3-Evet. Firma İsmini OSF BİLGİLER sayfasındaki J arayıp Firma adını getiriyorum.
4-Seri No girilerek OSF BİLGİLER sayfasından alınacak. VBA.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Eng.
Merhaba,
Kapalı Dosyalardan OSF BİLGİLER sayfasına veri çekme işlemi sonuçlandı.
Hesaplama sayfası için destek olur musunuz.