Yeni bir excel uygulası açarak çalışma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Önceden açılmış pek çok excell dosyası var ekranda. Bu arada masaüstünde "Kitap" adlı dosyayı çıft tıkladığımda bu dosyanın açılmış excell uygulaması içinde bir pencere olarak değil de yeni bir excell uygulaması çalıştırarak açılmasını* ve bu excell uygulası altında başka çalışma kitabının pencere olarak açılmamasını -mümkünse- nasıl sağlayabilirim?

Yardımını esirgemeyen herkese TEŞEKKÜRLER.

*Yani görev yöneticisi çalıştırıldığında excell.exe adlı iki uygulama görünmeli.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
neden 2 farklı excel açmak istediğinizi anlayamadım.
başlat / programlar / microsoft office / excel
buradan arka arkaya istediğiniz kadar açar sonra açılan excel uygulamasında araç çubuğundan istediğiniz kadar çalışma kitabı açabilirsiniz

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Aslında yapmak istediğim, userform barındıran bir excel dosyasını açtığımda sadece bu form görünmeli uygulama dahil bendisine ait pencere kapanmalı EC yavuz arkadaşımızın kod bankasında uygulama gizleyen bir kod var, ancak bu tüm uygulamaları gizliyorki ben açık başka belgeler varsa bunların gizlenmemesini istiyorum. Sadece kodun bulunduğu pencereyi gizleme de var ancak bu kez sadece bu uygulama çalışıyorsa bu boş bir excel uygulası göstermekte bunu da istemiyorum. Fark ettim ki ilk işlem sadece içinde açıldığı excel uygulasını bitirmekte. O halde istediğim gibi bir şeyi kodlu dosyayı ayrı bir excel uygulamasında çalıştırıp bu uygulama içinde başka bir excel kitabının çalışmasını yasaklayabilrsem yapabilirim dedim, Ancak anlaşılan o ki olmayacak.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
kurnazca bir yöntem ;)
2 farklı excel uygulaması açılınca olmadı mı?
önce userform olan dosyayı açın sonra yeni excel uygulaması açarak deneyin.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
oluyor. Diğer uygulamalar etkilenmesin diye önceden yeni excel açıyorum ondan sonra buna çift tıklıyorum. Ama istediğim pratik olsun, sadece kodlu dosyaya çift tıklayarak yapamazmıyım dı?

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
sorunu çözmüş olmalısınız, başka pratik yöntem aramayın, 2 saniye vakit kaybedersiniz.
seni tilki seniii ;)
iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Haklısınız fazladan 10 saniye kayıp önemli değil. Ancak ben yine de biraz daha araştırma - deneme yapacağım bir çözüm bulacak olursan da ki zayıf olasılık burada yayınlarım.