(YAZDIR) Düğmesi hakkında

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-02-2026
Merhaba Arkadaşlar

1 excel sayfasını yaptığım yazdır butonuna nasıl atayabilir ve yazdırabilirim

teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2003 TR
Sayın komutan63,
İlkönce çalışma sayfanızı yapılandırıp yazdırmaya hazırlayınız. Ardından Araçlar menüsü altındaki Makrolar seçeneğinden sağ tarafa kayarak Yeni Makro Kaydet seçeneğini seçiniz. (O anda makro kadetmeye başlayacaktır) ve siz sayfayı yazdırırken yaptığınız işlemleri normal şekilde yapınız. İşiniz bittiğinde makroyu durdurunuz ve kaydediniz. Artık elimizde bir makro var. İkinci olarak menüde yardım yazan yerin sağ tarafında bir yere sağ tıklayarak Formlar menüsünü seçiniz karşınıza form düğmeleri çıkacaktır. Orada "Düğme" seçeneğini bulunuz ve seçiniz. sonra istediğiniz yere istediğiniz boyutta düğme tasarlayınız. Şekillendirme işiniz bittiğinde karşınıza makrolar penceresi çıkacaktır. Daha önce oluşturduğunuz makroyu seçiniz ve bu düğmeye atayınız. Tekrar düğme üzerine sağ tuşla tıkladığınızda en altta denetim biçimlendir seçeneği vardır. oraya gözatarak nesne ile ilgili özellikleri belirleyebilirsiniz. Özellikle nesyeyi yazdırıp yazdırmama konusuna dikkat ediniz.
sAYGILAR, İYİ ÇALIŞMALAR DİLİYORUM.

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-02-2026
Çok Teşekkür ederim
iyi günler

Excel Vers. ve Dili
office xp
sayın @lexi_zorb@
bu şekilde makro kaydedildigini bilmiyordum. denedim sonuç çok iyi. bir teşekkürde benden.