YAYINLANAN TANITIMLAR HAKKINDA

Elimizden geldiği kadarıyla bir çok alanda değişik proğramlar tanıtmaya çalıştım. Sizlerden isteğim eğer anlatımlardan ve yazılımlardan memnunluğunu belirtmek için bir kaç satır yazarsanız sevinirim. Eleştirisel yaklaşımlarda başım üstüne eğer aktifliğin devam etmesini istiyorsanız lütfen görüşlerinizi belirtiniz..Formda kalmakla kalmamak arasında kara vermeye çalışıyorum desteklerini bekliyorum......

SAYGILARIMLA..

/////////// EMEÐE LÜTFEN SAYGI //////////////////// SCKYBERK ///////////

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın SCKYBERK, kendi adıma memnun olduğum söylemek istiyorum sizin tanıtımlarınız için.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Sayın SCKYBERK,
memnunluğunu belirtmek için bir kaç satır yazarsanız sevinirim
Burası serbest paylaşım platformu. Taktir ettiğimiz zaman bunu dile getirdik. ancak "Beni alkışlayın" tarzını ilk sizde gördüm.

Formda kalmakla kalmamak arasında kara vermeye çalışıyorum......
Bu da ilginç bir yaklaşım.
Bugüne kadar kimseye kal demedik, çünkü kalandan çıkarımız olmadığı gibi giden de zarar görmedik.

Zaten size bunları yazmayı düşünüyordum ancak yeri gelmişken burada yazayım.
Bir sürü yazı yazıyorsınız ancak excel.web.tr adındaki Excel ile ilgili fazla bir şey yok.
Yani bu bilgiler burada boşa gidiyor.
Bunları burada paylaşmak yerine bu bilgilere daha fazla ilgi duyacak kişilerle başka forumlarda paylaşırsanız daha çok kişi faydalanır diye düşünüyorum.

Son olarakta
/////////// EMEÐE LÜTFEN SAYGI ////////////////////
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?p=64594#64594
linkteki yazınız:
Tiny Personal Firewall akilli, gelismis ve kullanimi oldukça kolay bir güvenlik duvari yazilimidir. Program tüm hacker girisimlerini kullaniciya bildirip tüm saldirilari da önleyebilir. WinRoute Pro ve ICSA sertifikali güvenlik teknolojisine sahip bu güvenlik duvari ile sisteminiz internet üzerinden gelecek tüm saldirilara karsi korunmus olacaktir.
Programin özelliklerine ayrintili olarak bir gözatacak olursak:
* Saldirgan Bildirimi (Bu özellik ile bilinmeyen tüm dis islemler için uyarilacak ve bilgisayariniza bu islemi gerçeklestiren sistemin de ayrintili bilgisine ve adresine de ulasabileceksiniz)
* Uygulama Filtresi (Bu filtreler bilgisayarinizda bulunan Trojan,Virüs ve Adware gibi tüm zararli programciklarin internet ile haberlesmelerini önleyecek sekilde ayarlanabilir; bilgisayariniza sizmak için sik kullanilan Portlar-Kapilar varsayilan olarak filtrelenmistir)
* MD5 Imza Destegi (Uygulamalarin bir Trojan olmamasi için kisisel güvenlik duvariniz bu uygulamanin yasal imzasini alabilme destegine sahiptir)
* Sys Kaydi
(Ag ya da Internet üzerindeki tüm islemlar daha sonra kontrol edilmek üzere kaydedilir)
* Güvenli Adresler (Kullanicilar güvenli olduklarindan emin olduklari uygulama ve sitelere erisimi filtreler ile açabilirler)
* Uzak/Güvenli Yönetim (Bilgisayara ag veya internet üzerinden kullanici adi ve parola ile yapilan erisimlerde Windows standart parola yöneticisine ek olarak son derece güvenli giris onaylamalari kisisel güvenlik duvari tarafindan ayrica uygulanir)
* Zamanli Sinirlamalar (Filtre kurallari belirli zaman dilimlerinde geçerli olacak sekilde yeniden yapilandirilabilir)

http://www.tinysoftware.com/home/tiny2/tpf05

http://www.inndir.com/program.php?id=86
adresindeki açıklama.
Tanıtım:
Tiny Personal Firewall akıllı, gelişmiş ve kullanımı oldukça
kolay bir güvenlik duvarı yazılımıdır. Program tüm hacker
girişimlerini kullanıcıya bildirip tüm saldırıları da
önleyebilir. WinRoute Pro ve ICSA sertifikalı güvenlik
teknolojisine sahip bu güvenlik duvarı ile sisteminiz internet
üzerinden gelecek tüm saldırılara karşı korunmuş olacaktır.

Programın özelliklerine ayrıntılı olarak bir gözatacak
olursak:

* Saldırgan Bildirimi (Bu özellik ile bilinmeyen tüm dış
işlemler için uyarılacak ve bilgisayarınıza bu işlemi
gerçekleştiren sistemin de ayrıntılı bilgisine ve adresine de
ulaşabileceksiniz)
* Uygulama Filtresi (Bu filtreler bilgisayarınızda bulunan
Trojan,Virüs ve Adware gibi tüm zararlı programcıkların
internet ile haberleşmelerini önleyecek şekilde ayarlanabilir;
bilgisayarınıza sızmak için sık kullanılan Portlar-Kapılar
varsayılan olarak filtrelenmiştir)
* MD5 İmza Desteği (Uygulamaların bir Trojan olmaması için
kişisel güvenlik duvarınız bu uygulamanın yasal imzasını
alabilme desteğine sahiptir)
* Sys Kaydı
(Ağ ya da İnternet üzerindeki tüm işlemlar daha sonra kontrol
edilmek üzere kaydedilir)
* Güvenli Adresler (Kullanıcılar güvenli olduklarından emin
oldukları uygulama ve sitelere erişimi filtreler ile
açabilirler)
* Uzak/Güvenli Yönetim (Bilgisayara ağ veya internet üzerinden
kullanıcı adı ve parola ile yapılan erişimlerde Windows
standart parola yöneticisine ek olarak son derece güvenli
giriş onaylamaları kişisel güvenlik duvarı tarafından ayrıca
uygulanır)
* Zamanlı Sınırlamalar (Filtre kuralları belirli zaman
dilimlerinde geçerli olacak şekilde yeniden
yapılandırılabilir)

Sizce bir yerden kopyalayıp buraya yapıştırmakmı EMEK.

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Bir zengin ölümüne yakın, oğullarına:
- Evlatlarım ben münker ve nekirin hesap sormasından çok korkuyorum, bin altın bile olsa mutlaka bir adam bulun bana kabirde ilk gün arkadaşlık yapsın... diye tekrar tekrar vasiyet ediyor. Emr-i Hak, vaki olup zengin adam vefat edince oğulları babalarının vasiyetini yerine getirmek için böyle bir kişi aramaya başlıyorlar. Buna kimse yanaşmıyor. Nihayet bir hamal:
"- Ne olacak sanki, fakir bir adamım, zaten ölümden beter bir sıkıntı ve yoksulluk içinde yaşıyorum." diyerek bin altına bu teklifi kabul eder. Cenaze yerleştirildikten sonra ona da bir yer ayırır bir de mezardan dışarı çıkarılan boru ile yeteri kadar bir hava deliği bırakırlar.
Hamal endişe ile beklerken sonra karanlık ve sıkıntıya alışır vakit epey ilerleyince de iyice durum normale döner ve uykuya dalar. Rüyasında yine cenaze ile beraber kabirdedir. Soru melekleri gelmiştir. Melekler bakar ki, bir mezarda iki kişi vardır. Biri ölmüş, fakat birisi diri. Melekler önce hangisinden başlayalım diye tereddüt ederler.
Sonra - Nasıl olsa cenaze bizim, bakalım şunun durumu nasıl, bir yoklayalım." derler
Adama: -"Senin işin ne diye sorarlar."
-Hamallık der.
Peki ilk hamallığa başlarken kullandığın ipi nereden buldun? derler.
Adam bir türlü cevabım veremez. Çünkü helal bir yolla kendisine geçmemiştir. Sorgulama saatlerce sürer. Nihayet adam gürültü ile uyanır. Çünkü öbür gün sabah olmuştur. Zengin cenazenin oğulları artık mezarı açmaktadırlar. Hamal mezardan çıktığı gibi süratle kaçmaya başlar, öbürleri de "Nereye gidiyorsun al şu altınları diye arkasından bağırırlar.
Adam: -" Onlar lazım değil; ben daha sırtıma sardığım yükün ipinin hesabım veremedim." diyerek kaçmasına devam eder...
Bir hikaye bile olsa, ibret verici değil mi?