Yapılan seçime göre hücrelere resim yerleştirmek.

owenefe

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-01-2026
Arkadaşlar selam ;

İşim gereği aynı dosyaları farklı operatör ve firmalar için kullanmam gerekiyor. İlk fotoğrafta operatör ve firmaları isim ve logo olarak yaptım. 2. resimde B1 ve B9 hücrelerinde seçimlerim var yani B1 de operatör bilgisini seçiyorum B9 da sorumlu firmayı seçiyorum.3.resimde de belirtilen logolar var. (Farklı sayfalarda aynı şekilde logoların olması gereken yerler var. ) İşte yapmak istediğim şey seçtiğim operatör logosunu istediğim sayfada istediğim hücreye yerleştirmek aynı şekilde sorumlu firma logosuda tabiki. Yani ben Vodafone seçtiğimde ekteki resimde turkcell yazan logonun Vodafone logosu ile değişmesi. Sitede makrosuz ve makrolu şekilde paylaşımlar vardı evet ama ne yaptıysam tam verimli çalıştıramadım. Dosyayıda ek e koydum yardımcı olabilir misiniz.
Untitled.pngSDA.png12.png

Ekli dosyalar

owenefe

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365
23-01-2026
Merhaba;
Ekteki dosyayı rar dan çıkartın. resim klasörünü;
c:\ içine yerleştirin
sonra excel dosyasını deneyin.
İyi çalışmalar.
Hocam eline sağlık. Dosyada 2 farklı logo kullanıyorum birisi operatörler için , biriside sorumlu firma olarak. Senide yormak istemiyorum ama anlatımı vs varmı bende onu baz alarak 2.farklı logo için yapayım aynı şeyi. Ve oluyorsa eğer fotoğrafı bilgisayardan değilde mevcut excel içerisinden çekmek istiyorum

owenefe

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365
23-01-2026
İdris Serdar'ın aşağıdaki Toplu çalışmalarını inceleyin.

Resim Getirme / Çağırma çalışmaları
Merhabalar hocam konuya yazılan bilgiler doğrultusunda istediğimi yaptım sonunda . İstediğim yere istediğim resmi çağırıyorum. Tek sıkıntım resim kutusu hücre içine kitli kalsın istiyorum yani hücreye yapışık kalsın. Nasıl ifade edebilir bilmiyorum ama sayfa içerisinde zoom vs yaptığım zaman hücre ile içerisindeki resim senkronize haraket etsin istiyorum

owenefe

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365
23-01-2026
Capture.PNG
Merhaba;
Ekteki dosyayı rar dan çıkartın. resim klasörünü;
c:\ içine yerleştirin
sonra excel dosyasını deneyin.
İyi çalışmalar.
Hocam tekrardan selam. Teşekkür ederm desteğin için . Belirttiğin şekilde yaptım. Fakat başka dosyalarda kullanmak istiyorum merak ettiğin resmi hücreye nasıl kilitleyip sabitlediniz. Aynı işlemi kndi farklı dosyamdada yapmak istiyorum ama dinamik resmi birtürlü koyduğum hücreye sabitleyemdim. Sizin dosyasınızda mesela boyutunda değişiklik yapamıyorum çünkü kilitli. Bnde o şekilde kilitlemek istiyorum farklı dosyada farklı dinamik resmimi

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
İmage1 nesnelerinde herhangi bir kilitleme yok.
Boyut düzenlemesi için İmage nesnesini seçerek tasarım modunu açıp kapatmanız gerekiyor.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

owenefe

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365
23-01-2026
Merhaba;
İmage1 nesnelerinde herhangi bir kilitleme yok.
Boyut düzenlemesi için İmage nesnesini seçerek tasarım modunu açıp kapatmanız gerekiyor.
İyi çalışmalar.
Sağolasın sayende epey şey öğrendim. Zaten dosyamıda siz düzenlemiştiniz. Sizden ricam logoları excel harici biyerden değilde excelin içinde aldırma şansımız olurmu . Yani öörnek fotoğrafları excel içerisine koysam oda seçimime göre excel içinden çekse fotoğrafı. 2. istediğim dosyada 2 farklı logo yeri var. Aynı aynı sistem bir tane daha yapmam lazım. Dosyadanın bazı yerlerinde operatör bazı yerlerde firma bilgisi var 2si ayrı seçimlere bağlı fotoğraflar olmalı. Sizin çok yordum bakamazsanzda artık canınız sağolsun teşekkürler