Word de Sayfaların Yatay ve Dikey Olarak Goruntulenmesı ?

skaan

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-10-2024
Merhaba.
12 Sayfalık bır word dokumanım bulunmakta.. Sayfalardan bazıları dıkey olarak goruntulemem bazılarınıda dıkey olarak goruntulemem gerekıyor. Tabı bunların hepsı bır dosyada olacak..
Prınt alırkende bu sekılde dokum almalıyım..
Bu dokumanda sayfaları dıkey ve yatay olarak goruntuleyebılme ımkanım var mı ? Dosya acıldıgında o sekılde goruntulenmelı..
Yardımcı olabilirseniz cok sevinirim .. Tesekkurler..
SKaan

Merhaba;

Hangi sayfaların yatay olmasını istiyarsan o sayfa üzerine gel Dosya > sayfa yapısı> kağıt boyutu> dikey-yatay seçeneği ile yapabilirsin

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın skaan,

Yatay yazdıracağınız safayaların başına section (kesme) ekleyip her kesimi ayrı biçimlendirmeniz gerekir.

sayfa kesmesi eklenmesi : Ekle-->Kesme-->sayfa sonu galiba türkçesinde

skaan

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-10-2024
Her ikiş secenekte de denedım fakat dokumandakı butun sayfalar yatay yada dıkey konuma gecıyor..
Ben belırlı sayfaların olmasını ıstıyorum.. Yanlıs bırsey yapmamak ıocın lutfen bıraz daha acık anlatabılırsınız cok sevınırım..
Tesekkurler.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın skaan,
Ã?rnek dosya gönderiyorum, dosyada 3. sayfa yatay diğerleri dik olarak çıkıyor, siz bu örneğe bakarak yapınız lütfen. Türkçe ofis olmadığı için bocalıyorum, anlatamıyorum.

Merhaba;

Açıklamada da belirttiğim gibi hangi sayfaların yatay olmasını istiyorsanız ekranda o sayfaya geliniz daha sonraki açıklamalarda belirttiğim gibi..
Dosya > sayfa yapısı> kağıt boyutu> dikey-yatay seçeneği ile yapabilirsin
Ek: Bu arada Uygulama yeri Seçili Bölümler olmalı

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın balca,

Evet sizin dediğiniz gibi de oluyor, bence daha kolay yöntem, teşekkürler. Püf noktası Seçili Bölümler de

Excel Vers. ve Dili
excel 2003- ingilizce
Selam

Bende denerken biraz uğraşmak durumunda kaldım, sizin hiç yorulmamanız için Sayın Balcanın tarifinin ingilizcesi:

Hangi sayfanın farklı olmasını istiyorsanız o sayfanın tümünü seçin sonra
File/page setup/margins/orientations/portrait yada landscape aşağıdada preview/apply to selected sections seçili olmalı.