Word de Kopyalama???

udentr2002

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
iş yerinde Office 365
evde Office 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07-11-2024
merhaba arkadaşlar;
excelde mesala b1 hücresine gelip =a1 yazdığımızda b1 hücresi ile a1 hücresi aynı oluyor ya aynı mantıkla word de yapmamız mümkünmü? yani wordde bir yere yazdığımız bilginin (bu tablo şeklinde de olabilir) farklı bir sayfada da yazılması gibi bir formül yada başka bir yöntemi varmı??

udentr2002

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
iş yerinde Office 365
evde Office 365
07-11-2024
örnekle açıklarsam

Arkadaşlar dediğimi tam olarak anlatabilmek için küçük bir örnek gönderiyorum ekli dosyada orda daha açıklayıcı oldu sanırım. incelerseniz çok sevinirim. iyi çalışmlar

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
MS Word ile ilgili sorularınızı forumun ilgili yerinde sormanızda fayda var.

Bahsettiğiniz konu, alan kodu ve bookmark kullanılarak çözülmüştür.

udentr2002

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
iş yerinde Office 365
evde Office 365
07-11-2024
hocam

İlginiz için teşekkür ederim budan sonra word ile ilgili sorularımı dediğiniz yerde sorarım.
yanlız gönderdiğiniz dosyada dediğimiz olay gerçekleşmiyor benmi yapamadım birde nasıl yapıldığını açıklarsanız kendi dosyama uyarlayabilirim tekrar sizi yoracağım ama yardım ederseniz çok sevinirim hocam

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Tablo1' de hücrede değişiklik yapın, sonra Tablo2'de ilgili hücreyi seçip F9 tuşuna basın veya sağ klik yaptıktan sonra "güncelleştir" i tıklayın ...

Alan kodlarını görüntülemek için Alt + F9 tuşlayın ...

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Yine alan kodları ve yer imi kullanarak başka bir alternatif ekte yer almaktadır.

Bu kez 1nci tablonun tümü "Table1" olarak yer imleri arasında adlandırılmış ve alan kodlarında da bu yer imi kullanışmıştır.

Önemli olan şudur;

MS Word tabloları MS Excel' deki gibi dinamik değildir. Formül sonuçlarının yer aldığı alanlar mutlaka güncellenmelidir.

Örnek ektedir...

.

udentr2002

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
iş yerinde Office 365
evde Office 365
07-11-2024
sayın haluk hocam ilginiz için teşekkür ederim eğer bundan başka çözümü yoksa güncelleştirme ile çözülewcekse benim sorunumu çözemeyecektir. Yinede verdiğiniz çok kıymetli bilgiler için çok teşekkür ederim Allah razı olsun