win98'deki autoexec bat'ın xp karşılığı ne?

Excel Vers. ve Dili
2016 EN
açılışa bir komut yazmak istiyorum, xp'de hangi dosyaya yazabilirim o satırı?
teşekkürler...

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
XP de autoexec.nt vardır(system 32 içinde). Açılışta bir komut derken bilgisayarın açıldığı zaman çıkacak bir komut mu yoksa Windows'a login olunduğu zaman çıkacak bir komutmu?

Windowsa login oluncağı zaman çıkcak bir komut istiyorsan regedit dosyasını açıp
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
anahtarı altında bir dize değeri oluşturup ilgili mesajı yazabilirsin.

Excel Vers. ve Dili
2016 EN
Sn.fructose,
basit bir bat dosyası yapıp içinde xcopy komutu çalıştırıyorum. başlangıç klasörüne koydum ama ben bu komutu autoexec.bat gibi windows'un kendi açılış satırına yazmak istiyorum.

teşekkürler... :fircala:

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
senin bat uzantılı dosyanı

copy autoexec.nt c:\windows\system32 ile kopyalayıp denermisin

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 TR
boot.ini dosyaslnl denediniz mi ?? Tam cevap oLmayabiLir ama basLat > CaLlstlr > msconfig yaz. Oradan da boot ini dosyaslna gec. Oradan bi dene istersen tam oLarak ne yapmaya caLlstlglnlzl anLamadlglm icin yorum yapamamlyorum kusura bakmayln..

Excel Vers. ve Dili
2016 EN
demek istediğim şuydu:
win98'de autoexec.bat'ı notepad ile açıp, değişiklik yağabilir, eklemeler yapabilirdik. istediğimiz komutları ekler, 98 açılışında istediğimiz uygulamayı başlatabiklirdik.

xp kullanıyorum ve bir .bat dosyam var. bazı klasörlerdeki bazı dosyaları belirli yerlere taşımak için bir xcopy komutu var içinde. işte ben bu .bat dosyası yerine, bu dosyanın içindeki komutları xp'deki -adı her neyse- autoexec.bat'a yazarak windows xp yüklenirken otomatik yapmasını istiyorum. windows başlangıç klasörüne bendeki .bat dosyasını koymak da istemiyorum.

teşekkürler.