web'den word'a veri aktarma

Excel Vers. ve Dili
2003tr
arkadaşlar benim bir sorunum war. anlatmaya başlıyorum.. şimdi bi tane web sayfası olacak orada adı soyadı, tc kimlik gibi bilgiler olacak.. gönder tuşuna bastığımızda daha önceden matbu olarak içeriği hazırlanmış olan word belgesinde gerekli yerlere web sayfasından gelen weriler doldurularak kullanıcıya word sayfası olarak önüne gelecek.. o isterse kaydedecek, istersede çıktısını alıp kapatacak.. ben herhangi bi şekilde web sayfasında yazdıklarımı bi weritabanına kaydetmesini istemiyorum. o an oraya ne yazılıp gönder tuşuna basıldıysa anlık olarak word sayfasına yazılıp kullanıcının önüne word dökümanı olarak çıkmasını istiyorum. umarım derdimi anlatabilmişimdir... şimdiden emeği geçecek olanlara çok teşekkürler.... inşallah derdime derman olursunuz...

Excel Vers. ve Dili
2003tr
Şablon Word dosyanı eklersen. Dediğin gibi olmasada bir çözüm önerebilirim.
şablon dosyayı eklememe gerek yok. tekrar şöyle anlatayım.. serverda bi tane şablon dosya olacak. içinde adı, soyadı, tc gibi bilgiler olacak. asp'de de bunları barındıran bi sayfa olacak. gönder tuşuna bastığımızda bu veriler serverdaki word sayfasındaki istediğimiz yerlere yazılıp kullanıcının önüne o word sayfasının kaydedilmesi veya açılması sorulacak..

bu kapsamda şablon dosyaya gerek yok.. sen bi tane word belgesi oluştur. içine ad, soyad ve tc diye bilgileri yaz. aspden göndere basınca o word sayfası dolsun benim için yeter :)) umarım derdimi anlatabilmişimdir...

Yapılmaz değil istediğiniz ama işi bu kadar uzatmaya ne gerek var. İsterseniz yapmak istediğinizin aşamalarını yazayım.
1 bilgi gönderen html dosyası oluşturacaksınız, buraya bilgi yazılacak ve sunucuya gönderecek.
2 html dosyasından bilgileri alıp işleyen asp sayfası oluşturacaksınız.
3 sunucucuda alınan bilgileri şablon word dosyasına yazacak.
4 bu word dosyasını ilgilinin PC'de açacak.
Ben yazdırılmaya uygun, sizin şablonunuza göre düzenlenmiş, doldurlma boşlukları olan ve webde direkt açılacak bir dosyayı düzenleyip gönderecektim.
Siz bilirsiniz kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
2003tr
ya ben bu asp olayından çok anlamıyorum. mümkünse bana bi tane örnek yaparmısın. dediğin gibi bir html sayfası olacak burada word sayfasında görülecek olan alanlar olacak.. göndere basınca dediğin gibi bir asp sayfasında işlem yapıp bunları word sayfasında ilgili yerlere yazacak. sonra kaydet yada aç diye word sayfasını ne yapmak istediğimizi soracak okadar. yani o word dosyasını sen bi tane örnek olarak hazırlayıp gönderirsen sewinirim

Web sayfanızdan örnek pdf dosyasına link verin ilgili kişi doldurulacak alanları doldurup yazdırsın.

Ekli dosyalar

• 25.9 KB Görüntüleme: 129
Arkadaşlar web sayfasından word belgesine bilgi akratma konusunda bir örneğe ihtiyacım var. Örnek gönderebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
Office 2016
Arkadaşlar web sayfasından word belgesine bilgi akratma konusunda bir örneğe ihtiyacım var. Örnek gönderebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

worde aktarmak istediğiniz sayfanın en üst kısmına

<%
Response.Buffer = True
Response.ContentType ="Application/vnd.ms-word"
Response.AddHeader "Content-Disposition","inline;filename=leylaz.doc"
%>
leylaz.doc olarak sayfayı kaydecektir.

Excel Vers. ve Dili
2003TR
worde aktarmak istediğiniz sayfanın en üst kısmına

leylaz.doc olarak sayfayı kaydecektir.
web sayfasına bu kodu nasıl ekliyecez,en üst kısım muallakta kalmış.web sayfasına kod nasıl eklenir onu söylerseniz bizde kıymetli bilgilerinizden istifade etmiş olacağız.saygılarımla