VLOOKUP, INDEX, MATCH

Excel Vers. ve Dili
2003
merhaba,
ekte gönderdiğim bir excel dosyası var. Burada eğitimler listesi sheet inde oluşturduğum küçük bir database mevcut. Buradan eğitim raporu na veri çağırmak istiyorum. ancak index, match vlookup denememe rağmen yapamadım. dosyada yatayda ve düşeyde çok veri olduğundan karıştı biraz. eğitim adını seçip diğer verilerin ilgili alanları doldurmasını istiyorum. kod yazmayı da bilmiyorum, nasıl yapabilirim yardımcı olabilir misiniz. (eğitim adını, combo box vasıtasıyla getirebildim ama ondada eğitim1,eğitim2... diye birkaç sütun olduğu için karıştı, eğitim adlarını başka bir yere tek kolonda yazıp oradan çağırıyorum).

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-11-2022
Sayın peri1234

Verileriniz biraz karışık gibi.Benim tavsiyem aynı türden verilerinizi alt alta biçimde tutarsanız raporlamalarınızı daha rahat yapabilirsiniz.

Dosyanızda küçük bir çalışma yaptım.Siz kendinize göre uyarlayabilirsiniz.

Takıldığınız noktada forumdaki örnekleri inceleyebilirsiniz.

Kolay Gelsin.

Excel Vers. ve Dili
2003
sayın ripek;
yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
ekte üzerinde çalışılmış dosyanın son hali mevcuttur.
örneğin bilgisayar eğitimini 1. eğitim olarak ayşe ve leyla almış 2. eğitimde de fatma bilgisayar eğitimi almış. Ben "bilgisayar" eğitimini seçince bu üçününde raporumda gelmesini istiyorum, şu an ki yapıda sadece 1. eğitimi okutabildim. Tek problemim bu kaldı,ilginize ve desteğinize tekrar teşekkür ederim.