veri girişi yapıldıkça satır olduğu gibi başka bir sayfada ....

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
değerli arkadaşlar;

ekteki çalışmada avukat isimlerine göre verileri başka bi sayfaya aktarmak istiyorum.her satırda bulunan avukat hücresine isim yazdığım zaman o isme ait sayfaya satırın geçmesini istiyorum.ne yapmam gerekiyor.şimdiden teşekkür ederim...

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Aşağıdaki kodu deneyiniz.

Sub Düğme1_Tıklat()
If [F8] = "ebru şahin" Then [B8:G8].Copy Destination:=[ebru!B65000].End(3).Offset(1)
If [F8] = "ziya morten" Then [B8:G8].Copy Destination:=[ziya!B65000].End(3).Offset(1)
MsgBox "Aktarma yapıldı", vbInformation
End Sub

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
teşekkür ederim.bu işlemi makro yazmadan da yapabilirmiyiz?

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Elbete olur diye düşünüyorum. Ancak, sunulan örnekte kişiler fazla ise, kodtaki mantık basittir, kod satırlarını kopyalayarak çoğaltabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
sayın seyit tiken;
yaptığınız test çalışmasını tekrar inceledim.anladığım kadarıyla sadece f8 hücresi aktarılıyor.her satırın yanına bi buton koyabilirim.ama bu sefer sorun avukat ismi değişirse birinci avukatın sayfasından kayıt silinmiyor.benim yapmak istediğim avukat ismi değiştiğinde ilgili satırın sadece o sayfada yer alması.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
sayın seyit tiken;

icra servisimizde tüm kayıtları excelde takip etmek için bir çalışma hazırlamak istiyoruz.ilk eklemiş olduğum excel çalışmasındaki "veri girişi sayfası"na veriler girilecek.her bir avukat ismi için bir sayfa açmayı düşünüyoruz.(yaklaşık 15-20 tane avukat) ve bu sayfalarda "veri girişi sayfası"ndakinin aynı sütunlar olacak."veri girişi sayfası"na veriler yazıldıkça bu verilerin ilgili avukatın sayfasında da aynı şekilde görülmesini istiyoruz.

ancak veri giriş sayfasında avukat ismi değiştiğinde(ör:ebru şahin yerine ziya morten yazıldığında o satır ebru sayfasından silinip ziya sayfasına yazılması gerekiyor) verilerin de yerlerinin değişmesi gerekiyor.

ilginize teşekkür ederim...

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Neden her avukata bir sayfa açmayı düşünüyorsunuz?

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
çünkü bazen her avukat için ayrı ayrı iş raporu almamız gerekecek

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
excel bunu da çözmüş, süz ile yapabilirsiniz başka yöntemlerle yapabilirsiniz, oysa siz daha zor yolu seçiyorsunuz bana göre

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
süz kullanmayı biliyorum.yapmak istediğimiz çalışma sadece bu kadardan oluşmayacak.buna daha yeni şeyler ekleyeceğiz.verilerin bu şekilde aktarılmasının başlangıç için iyi bir adım olacağını düşünüyorum.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
süz kullanmayı biliyorum.yapmak istediğimiz çalışma sadece bu kadardan oluşmayacak.buna daha yeni şeyler ekleyeceğiz.verilerin bu şekilde aktarılmasının başlangıç için iyi bir adım olacağını düşünüyorum.
Dosya ekte.

Her avukat için sayfayı kopyalamanız ve kopyaladığınız sayfanın içinden avukat seçmeniz yeterli.

Yalnız bir sayfayı da bütün avukatlar için kullanabilirsiniz. Avukatın adını açılan kutudan seçerseniz o avukata ilişkin bilgiler gelir.

..

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel 2003
sayın yurttaş;

değerli kardeşim,harika olmuş.hatta benim gibi bu işi öğrenmek için çaba sarfeden bir insan için örnek bir çalışma oldu.umuyorum ki bu çalışma bittiğinde hukuk servisimizde önemli bir yere sahip olacaktır.tabi bu çalışmaya daha çok ilave edeceğimiz şeyler olacaktır.

yaptığınız bu katkılar için çalışmanın ana sayfasında senin(yurttaş) ve Seyit Tiken'in nicklerini yazmaya karar verdim.böylelikle bu çalışmayı gören herkes sizin adınızıda orda görecek.ve soran herkese sitemizi ve sizi anlatacam.bilgiye sahip ve bunu doğru şekilde kullanan tüm insanların başımızın üstünde yeri vardır.

çok teşekkür ederim.