Veri Doğrulamada Farklı sayfalar

Excel Vers. ve Dili
(Ofis 2003-Türkçe)
Arkadaşlar benim sorunum, Veri doğrulama yaparken veriyi başka sayfadan alma imkanımız varmı. Daha açık anlatmak gerekirse, açılır kutucuk Sayfa1,veriler sayfa2 olacak.bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR
Dosyada küçük bir açıklama yaparsan yardımcı olacak hocalar ile arkadaşlar vardır.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Verileri alınacak sayfadki alanı ad tanımlama ile tanımlayınız ve veri doğrulamada o adı kullanınız.Mesela alan diye bir alanı tanımladıysanız veri doğrulama =alan şeklinde giriniz.:cool:

Excel Vers. ve Dili
(Ofis 2003-Türkçe)
Orion2 arkadaşım sizin dediğiniz "ad tanımla" olayını biliyorum. örnek dosya gönderiyorum. Gönderdiğm dosya üzerinde gösterir ve açıklama yaparsanız memnun olurum.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Örnek dosyanızı açın ve aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayın.

1- "veri" sayfasını açın.
2- A1:A9 aralığını seçin.
3- EKLE-AD-TANIMLA menüsünü açın.
4- AD kutucuğuna İSİMLER yazın ve tamam tuşuna basın.
5- "veri doğrulama" sayfasını açın.
6- F3 hücresini seçin.
7- VERİ-DOĞRULAMA menüsünü açın.
8- Ekrana gelen pencerede "İzin Verilen" kutusundan "Liste" özelliğini seçin.
9- Alt kısımdaki "Kaynak" kutucuğu aktif olacaktır. O kısımada =İSİMLER yazın ve tamam tuşuna basın.

Bu işlemleri sırasıyla yaptığınızda başka sayfadan VERİ DOĞRULAMA işlemini tamamlamış olursunuz.

Excel Vers. ve Dili
(Ofis 2003-Türkçe)
Çok teşekkür ederim Cost_Control arkadaşım yardımlarından dolayı. gecenin bu vaktinde benimle ilgilendiğin için gerçekten size minnettarım. Ayrıca ilgilenen diğer arkadaşlarada çok teşekkür ediyorum.