Veri alinan dosyanin tarihinin alinmasi

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 TR
Sayin ustadlarim sitede genel bir arama yaptim, hatta daha farkli programlarada bakmaktayim ancak excelin bu genis iceriginde belki benim sorunuma cozum olacak bir yontem vardir. Makro bilgim acemidende cok dusuk seviyede oncelikle onu belirtmek istiyorum.
Soruna gelince, elimde 1000 uzerinde 111000a 1234211b gibi uzantisi olmayan dosyalar bulunmakta. Genel icerik formati ise

[h< h<  KŽ p Å : c  :  f  %: Naber nasilsin )4    9 -S²F'á ‘4+555555555555$‘4+555555555555 óI'á   ]

seklinde. Bu dosyalardan olusturulma ve degistirilme tarihleri ile birlikte "Naber nasilsin" seklindeki kelimeleri almak istiyorum. Dosyalar eskiden txt olmasina karsin simdi bu hale geldi. Tek tek bu sekilde iken el ile tarih ve diger kisimlarin girilmesi gunlerimizi alacak. Eger excel ile olmaz sunla olur diyenlerde yol gosterebilirse cok buyuk yardimlari olacak. Ilgilenen herkese simdiden tesekkur ediyorum..

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 TR
Dosyanin pek anlasilir olmadigi icin detayli anlatmak istedim. Hemen ekledim dosyayida. Bunun gibi 1200 kadar toplamda dosyamiz var. Dosya ozniteliklerinden olusturulma ve degistirilme tarihlerini de almamiz gerekiyor..

Bir dosya daha ekLedim az once. Sunuda soylemek isterim, dosya uzantilarini toplu olarak xls veya txt formatina cevirebiliyorum. Ayni zamanda ekledigim dosyanin icinde daha onceden yine bu siteden almis oldugum bir calisma sayfasi var. Bundaki makrolari duzenlemeyi bilmedigimden tekrar sizden yardim istiyorum. Eger imkan varsa listelenen dosyalarin yanlarina icerikleri yazmak veya icerikleri farkli sekilde almak mumkunmudur ?

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 TR
UstadLar en azindan imkansiz faLan yazarsaniz ona bile sevinecegim. Zamanim daraliyor hepsini el ile girmeye basLayacagim..

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 TR
Arkadaslar soyle bir kod buldum, xls dosyalarını okuyup icinden veri almak icin diyor ancak bir turlu calistiramadim sorun olarak, disaridan veri alma proseduru yanlis gibi bir hata veriyor. Bu kod ile ornekte verdigim kodu birlestirebilirsek benim isim ve arastirdigim kadari ile birden fazla kisinin sorunu cozulecek. Verilerimde sadece A1 klasoru dolu zaten o yuzden cok sorun olacagini dusunmuyorum yani verilerdeki A1 satiri d13 nolu satirdan baslayacak..

z = "C:\belgelerim\"
Set fs = Application.FileSearch
With fs
.LookIn = z
.Filename = "*.xls"
If .Execute(SortBy:=msoSortByFileName, _
SortOrder:=msoSortOrderAscending) > 0 Then
MsgBox "Toplam " & .FoundFiles.Count & _
" dosya bulundu."
For I = 1 To .FoundFiles.Count

' MsgBox .FoundFiles(i)
A$ = .FoundFiles(I)