VERDİĞİM DEĞERE GÖRE ALTTAKİ VERİLERİ BAŞKA SAYFAYA

VERDÝÐÝM DEÐERE G�RE ALTTAKÝ VERÝLERÝ BAÞKA SAYFAYA

MESELA GAZİANTEP İBARESİNİ GÃ?RDÜÃÜ ZAMAN ALTINDAKİ SAYILARI BENİM BELİRLEDİÐİM HÜCREYE ATMASINI İSTİYORUM YANLIZ BAÞKA BİR SAYFADA OLACAK YANİ EXCEL YAZIYI TANIYIP AYRIM YAPABİLİYORMU

Ã?RNEK
GAZİANTEP
20
40
60
BUNU BEN BAÞKA BİR ÇALIÞMA KİTABINDA TOPLUYACAÐIM

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sorunuzu makro ile yada işlev kullanarak yapmak mümkündür. Ekte makro ile yapılmış bir örnek gönderiyorum inceleyiniz.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Birde YATAYARA işlevi ile yapılmış bir örnek sunuyorum. Ana tablonuzun tasarımına göre DÜÞEYARA işlevide kullanılabilir.

leventm,

SİZİN YAPTIÐINDA ÞEHİR DEÐİÞTİÃİ ZAMAN MESELA GAZİANTEP'İ A1 DEÐİLDE C1 KOYDUÐUMDA TANIMIYOR VE AÞAÐIDAKİ SAYILARIDA GÃ?RMÜYOR GÃ?RSE BİLE ESKİ YERİNDEKİNİ GÃ?RÜYOR BENİM TABLO BİRAZ DEÐİÞKEN 6 TANE İL VAR HEP AYNI YERDE OLMUYORLAR YERLERİ TABLODA YANİ GAZİANTEP YAZDINMI GİTSİN BULSUN VERDİÐİM ARALIKTA ONUN ALT KISMINDAKİ SAYILARIDA ÇEKSİN BÃ?YLE BİR ÞEY OLABİLİRMİ
YARDIMIN İÇİN ÇOK SAÐOL

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sanırım hatalı bir işlem yaptınız,ismi A1'den C1'e yazarsanızda değişen bir şey olmaz, Eğer birden fazla aynı isimden varsa ilk bulduğunun değerlerini getirecektir.
Sorunuzu tam anlayabilmek için sanırım bir dosya eklerseniz daha iyi olacaktır.

Ã?NEMLİ NOT:Sizden iki ricam olacak; birincisi, soru başlığınızda sorunuzu tanımlayacak ifadeler kullanın,aksi takdirde arama motoru yetersiz kalıyor. İkinciside yazarken büyük harf kullanmayınız buda gözleri yorarak okumayı güçleştiriyor.