VBA kapalı Excel dosyasından veri alma

Excel Vers. ve Dili
excel 2019 türkçe
Öncelikle Merhabalar

Formda açılan konuları inceledim ama yapmak istediğim duruma uygun bir yol bulamadım. Makro kodu ile masaüstünde bir klasör içerisinde kapalı bulunan "örnek".xls isimli excel dosyasının sheet1 sayfasını (yada o sayfadaki tüm verileri) "abc".xlsm çalışma kitabımın sheetx sayfasına olduğu gibi kopyalayıp yapıştırmasını istiyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
TR 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21-10-2022
Aşağıdaki şekilde arama yaparsanız bir çok örnek dosya ve çözüm görebilirsiniz.
https://www.excel.web.tr/search/241575/?q=Kapalı+++Excel+++Sayfa&o=date
Kod:
Sub test()
  Dim filePath As String, sourceSheet As Worksheet, lastSourceRow As Long, Rng As Range

filePath = "C:\Users\murat\Desktop\örnek.xlsx"

Application.ScreenUpdating = False

GetObject filePath
    Windows(Dir(filePath)).Visible = False

Set sourceSheet = Workbooks(Dir(filePath)).Sheets("Sheet1") 'VERİ ÇEKİLECEK SAYFANIN İSMİ
    lastSourceRow = sourceSheet.Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row

Set Rng = sourceSheet.Range("A1:E" & lastSourceRow)'çekmek istediğimiz veri aralığı'

Worksheets("sayfa1").Range("A1").Resize(Rng.Rows.Count, Rng.Columns.Count).Cells.Value = Rng.Cells.Value
    'Sayfa1 veriyi çekeceğimiz sayfanın ismi

Workbooks(Dir(filePath)).Close SaveChanges:=False

Application.ScreenUpdating = True

End Sub
Açıklama yaptığım yerleri kendinize göre düzenlersiniz makro haluk beyin yazmış olduğu makrodur

Excel Vers. ve Dili
TR 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21-10-2022
Öncelikle Merhabalar

Formda açılan konuları inceledim ama yapmak istediğim duruma uygun bir yol bulamadım. Makro kodu ile masaüstünde bir klasör içerisinde kapalı bulunan "örnek".xls isimli excel dosyasının sheet1 sayfasını (yada o sayfadaki tüm verileri) "abc".xlsm çalışma kitabımın sheetx sayfasına olduğu gibi kopyalayıp yapıştırmasını istiyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Kod:
Sub test()

Dim filePath As String, sourceSheet As Worksheet, lastSourceRow As Long, Rng As Range

GetObject filePath

Set sourceSheet = Workbooks(Dir(filePath)).Sheets("Sheet1") 'VERİ ÇEKİLECEK SAYFANIN İSMİ

Set Rng = sourceSheet.Range("A1:E" & lastSourceRow)'çekmek istediğimiz veri aralığı'

Worksheets("sayfa1").Range("A1").Resize(Rng.Rows.Count, Rng.Columns.Count).Cells.Value = Rng.Cells.Value

End Sub
Makro haluk beyin yazmış olduğu makrodur ilgili bölümleri kendi dosyanıza göre revize ediniz

Excel Vers. ve Dili
excel 2019 türkçe
Kod:
Sub test()

GetObject filePath

End Sub
Makro haluk beyin yazmış olduğu makrodur ilgili bölümleri kendi dosyanıza göre revize ediniz
Yardımlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim. :) :)