Userformdan kişi adı ve çalışma tarihi girilerek puantaj oluşturma

Excel Vers. ve Dili
2010
Merhaba, userform üzerinden kişi adı ve tarihi girince mesai sayfasına kişinin adı ve çalışma tarihi ile kaç saat veya gün çalıştığını giriyorum. Sonrasında ise başka bir sayfadan mesai sayfasındaki bu veriyi almaya çalışıyorum.
=EĞER(ÇOKEĞERSAY(mesai!$B:$B;Sayfa3!$B$3;mesai!$E:$E;Sayfa3!E2;mesai!$H:$H;"X")>0;"X";EĞERHATA(EĞER(ÇOKETOPLA(mesai!$H:$H;mesai!$B:$B;Sayfa3!$B$3;mesai!$E:$E;Sayfa3!E2)=0;"";ÇOKETOPLA(mesai!$H:$H;mesai!$B:$B;Sayfa3!$B$3;mesai!$E:$E;Sayfa3!E2));""))
Bu formülle veriyi ister sayı isterse harf olsun çekebiliyorum yalnız formül exceli çalışamaz hale getiriyor. Formülle yapmaya çalıştığım bu işi vba kodla yapabilir miyim?
Yani kişi adı ve tarihi seçip kaydet denildiğinde, puantaj sayfasında direkt olarak kişiyi bulup ilgili tarihe mesai saati veya bazı durumlar için de X girebilecek bir kod üretilebilir mi?
Teşekkürler...

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Hücre aralıkları daraltırsanız Excel rahat bir nefes alacaktır.

Dinamik alan konusunu inceleyebilirsiniz.

Ayrıca sıfırları gizlemek için formül kullanmışsınız. Bunlar exceli yoran işlemlerdir. Bunun yerine koşullu biçimlendirme ya da hücre biçimlendirme tekniklerini kullanabilirsiniz.