Userform'dan firmayı buldurup o satırı komple silmek istiyorum.

Bu siteden faydalanarak yapmaya çalıştığım bu ekteki programda form kullanarak yeni firma açma özelliği yaptım. UserForm ile yeni firma açabiliyorum, daha önce açılmış olan firmayı buldurup herhangi bir bilgisini değiştirebiliyorum. Fakat bana birde firmayı bulup komple sildirmek istiyorum. Tüm satırı silerek yapmasını düşünüyorum ama yapamadım yardımcı olursanız çok memnun kalırım.

Birde aynı programdaki userformdaki firmaların listesi görülen listbox var ondaki firmaları alfabetik sırada görebilir miyim?

Son düzenleme:

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
Sayın soneryen aynı firma isimlerinde çift tıklamayla ilgili firmanın hücresine gitmeyecektir. Firma isimleriniz mutlaka farklı yapın veya başka bir kritere göre o hücreye gitsin. yok ben firma isimlerini değiştiririm diyorsanız.
Düzenlenmiş hali ektedir.
Kolay gelsin.

Sayın soneryen aynı firma isimlerinde çift tıklamayla ilgili firmanın hücresine gitmeyecektir. Firma isimleriniz mutlaka farklı yapın veya başka bir kritere göre o hücreye gitsin. yok ben firma isimlerini değiştiririm diyorsanız.
Düzenlenmiş hali ektedir.
Kolay gelsin.
Değerli hocam ilk önce yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını dilerim. İstediğim özelliği eklemişsiniz Allah razı olsun. Diğer probleme gelince; 2 kere tamamen ünvanı aynı olan firma çıkma olasılığı çok az oluyor birde yeni firma açarken aynı firmadan daha önce varsa eğer (tekrar açılmasın diye) bu firma daha önceden kayıtlıdır hatası verdirdim ve ünvanda ufak bir değişiklik yapmadan firma açamıyor. Ama büyük küçük harf duyarlı değil onuda çözebilseydim tam istediğim gibi olacaktı. Ben böyle düşündüm inşallah olur. Tekrar yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme: