userformdan açılan userform

Excel Vers. ve Dili
MSofis 2003 türkçe
Sayın arkadaşlar değerli hocalarımız

ufket isimli userformun üzerindeki bir düğme ile ufekl isimli userformu açıyorum. ikinci açılan userformda işim bitince kapatıyorum fakat birinci açılan userform (ufket) de kapanıyor.Birinci userformun kapanmasını nasıl engellerim.hepinize teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - Tr
Aşağıdaki gibi mi yapıyorsunuz ve olmuyor?

Private Sub Ufketkapa_Click()
Ufket.Hide
Ufekl.Show
End Sub

Private Sub Ufeklkapa_Click()
Ufekl.Hide
Ufket.Show
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Office 365
Userform özelliklerinde bulunan [ SHow modal] =false yaparsan sorunun çözülür. formu gizleme yada kapatma komutuna da gerek kalmaz. bunu kullanırsan form açıkken istediğin işlemi yapabilirsin.

Son düzenleme:

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Düğme ile açarken.
Düğmedeki unload me komutunu siliniz.:cool:

Excel Vers. ve Dili
MSofis 2003 türkçe
sayın hocalarım ikinci açılan userform (ufekl) un [x] düğmesini formdan aldığım bilgilerle görünmez yaptım.üzerine kapat düğmesi ekledim.Bu düğmenin kodunada unload me yazdım.düğmeye basınca ikisi birden kapanıyor.Sayın Parsley 2 nin dediği çözüm için baktım zaten False
Birinci userform üzerindeki düğmeye basınca ikinci oserform açılıyor birinci userform kapanmıyor,buraya kadar normal.İkinci userform da işlem yapıp bitirince(olmayan ürün ekleme işlemi).İkinci userformu kapatmak istiyorum ki birincide işleme devam edeyim.Fakat ikiside kapanıyor.Sayın Evren Gizlenin çözümünde ise kod satırını silince kapat düğmesi işe yaramıyor.Bunu nasıl Çözebilirim hepinize teşekkürler kolay gelsin

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
İlk userformun showmodal özelliği eğer false durumunda ise true yaparak denermisiniz. Sonuç değişmezse dosyanızı eklemenizi öneririm.

Excel Vers. ve Dili
MSofis 2003 türkçe
sayın hocalarım garip birşey dosyayı hiçbir şey yapmadan (yada farkında olmadan bir şey yaptım) kaydetip kapattım. Kodlarda hiç bir değişiklik yapmadım. tekrar açtığımda sorun çözülmüş.ikinci userformdaki kapat düğmesine basınca (kodu sadece unload me) sadece ikinci userform kapanıyor birinci açık kalıyor.Sorun çözüldü fakat mesleğimde çok kez karşılaştığım bir olay elektrikli bir makinede arıza sebebini bulmadan kendiğinden makine çalışırsa o arıza tekrar meydana geliyor.O arızayı bulana kadar makine sık sık arıza yapıyor.İnşaallah bu böyle olay değildir. Hepinize teşekkürler.Kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
Office 365
sayın kartal1a ben yanlışlıkla whatsbutton false demişim ancak levent beyin de dediği gibi show modal özelliğini false yapar dener misin

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - Tr
Show Modal özelliğini = True ve kodları aşağıdaki gibi kullanın sorunsuz çalışır. Bir UserFormdan diğerine TUŞA basarak geçebilirisiniz..

Private Sub Ufketkapa_Click()
Ufket.Hide
Ufekl.Show
End Sub

Private Sub Ufeklkapa_Click()
Ufekl.Hide
Ufket.Show
End Sub

Excel Vers. ve Dili
MSofis 2003 türkçe
Sayın Hocalarım yine yaptı arızayı.sizlerden gelen öneri ile ikinci userformun showmodal özellğini false yaptım birincisinin showmodalı false idi ,şimdi çalışıyor isteğim gibi hepinize çok teşekkürler.Kolay gelsin