userformda yazdır

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Arkadaşlar iki adet userformum var bunlardan veri girişi yaparak çıktı almak istiyorum. ancak çıktı alınacak sayfanın görünmesini istemiyorum. EKTEKİ LİSTEYİ İNCELERSENİZ. sevinirim.

gezgin-49

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2003
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22-09-2028
Arkadaşlar iki adet userformum var bunlardan veri girişi yaparak çıktı almak istiyorum. ancak çıktı alınacak sayfanın görünmesini istemiyorum. EKTEKİ LİSTEYİ İNCELERSENİZ. sevinirim.
Sayın Durhan Araçlar>Seçenekler sekmesini tıklayarak sayfa seçenekleri kutucuğundaki çeltiği kaldırırsanız sayfa adları görünmez olur,

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Sayın Gezgin-49

üst yazıda istediğimi ifade edememişim. özür dilerim. asıl ifade etmek istediğim. ekli listede lütfen bi bakarmısınız.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
yazdır butonuna atadığınız kodları aşağıdaki gibi değiştirin
Private Sub CommandButton2_Click()
ActiveSheet.PageSetup.PrintArea = "$E$1:$H$7"
ActiveWindow.SelectedSheets.PrintOut Copies:=1, Collate:=True
ActiveSheet.PageSetup.PrintArea = ""
End Sub

sorun halledilmiş olur.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Sayın Karagöz55, benim problemim Sayfa1'deki formdan veri girişi yaptığımda yine form üzerindeki yazdır butonuna bastığımda Sayfa2'deki ilgili bölüm yazdırılıyor. ancak yazdır butonuna bastığımda sayfa2 görünüyor. Benim isteğim sayfa2 görünmeden sayfa1'de açtığım form üzerinden yazdırdığımda aynı yani sayfa1'de kalmak istiyorum.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Ben teorik olarak söylüyorum : Yazdırılacak sayfayı Önizleme yapıp o şekilde yazıcıya gönderin, tabi kodlarla. Bu şekilde bir deneyin.

aliakgul

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-08-2025
Böyle bir şey mi yapmaya çalışıyorsun????

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
kodları biraz değiştirdim
ekteki dosya sanırım işinize yarayacak
kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
teşekkür

Sayın Karagöz55, istediğim gibi oldu teşekkür ederim. Sayın Aliakgül Bey sizede teşekkür ederim. elimde bir proje vardı, onuda sizin önerinize göre yaptım. ancak forma bir buton ekleyin "google" atamak istiyorum. bunu yaparsam çok güzel olacak