UserFormda Önizleme Yapmak

Arkadaşlar UserForm da çalışırken istediğim bir excel çalışma sayfasının baskı önizlemesini nasıl yapabilirim. bunun kodları lazım yardımcı olursanız sevinirim.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Bu başlık Excel İçin Örnek Uygulamalar ve Linkler bölümünden buraya taşınmıştır.

Sn teknik hangi bölüme ne tür mesaj göndereceğinizi görmek isterseniz bölüm açıklamalarını okuyunuz.

Excel İçin Örnek Uygulamalar ve Linkler bölümünün açıklaması şöyle;

Kendi yaptığınız veya harici Excel çalışmalarının kısa açıklaması ile linkini buradan paylaşabilirsiniz.

Sayın Mehmett Bey belki yanlış yerde açmış olabilirim ama acil kod lazım oldu onun için di ama kuralları hatılatırken soruma da yardımcı olsaydınız daha memnun olurdum.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Çözümünü bildiğim sorulara cevap vermekten zevk alan biriyim. Eğer sorunuzun cevabını bilseydim size de seve seve yardımcı olurdum. Daha önce aynı başlık içinde hem kuralları hatırlattığım hem de soruya cevap verdiğim çok olmuştur. Yani sorunun cevabını bilmiyorsam kuralları da boşveremem kusura bakmayın, bu benim görevim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Arkadaşlar UserForm da çalışırken istediğim bir excel çalışma sayfasının baskı önizlemesini nasıl yapabilirim. bunun kodları lazım yardımcı olursanız sevinirim.
Aşağıdaki gibi deneyin.

Kod:
UserForm1.Hide
ActiveSheet.PrintPreview
UserForm1.Show
Not: Değerli dostum Mehmet beyin uyarısı yerindedir. Tepki göstermeniz anlamsız. Eğer başlık doğru yere taşınmasa cevap almanızda zorlaşacaktı, lütfen bunuda dikkate alın.

Levent Bey öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Benim tepki göstermem ukalalık olsun diye değil o an için lazım olduğu içindi. ayrıca ben öğretmenim ve yaklaşık 2 aya yakındır forma uğramadım malup tatildi şimdi gerdiğimde form baya değişmiş görsel olarak. Ayrıca daha önce hatırladığım kadarıyla pek böyle katı kurallar yokdu. serzenişim ondan idi.

sizin cevabınıza gelince ekteki dosyayı inceledinizmi bilmiyorum. ben çok profesyonel bir kullanıcı değilim bu formdan aldığım kodlarla ki herkese teşekkür ediyorum. bir şeyler yapmaya çalışıyorum.
Çalışmamda excel açılırken çalışma kitabı tamamen false olup direk form açılıyor. yukarıdaki verdiğiniz kod ile bu mümkün mü yani çalışma kitabı aktif olacakmı yada doğrudan diğer linkte verdiğiniz örnekte olduğu gibi userform dan bir linkle önizleme yapılması için ne yapmak gerekir. çünkü ben uyarlamaya çalıştım beceremedim.

ilgilenirseniz sevinirim

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Çalışmamda excel açılırken çalışma kitabı tamamen false olup direk form açılıyor.
False ten kastınızın gizli anlamına geldiğini kabul ediyorum. Bu durumda aşağıdaki gibi deneyin.

Kod:
application.visible=true
[LEFT]UserForm1.Hide
ActiveSheet.PrintPreview
application.visible=false
UserForm1.Show[/LEFT]

Sayın levent bey ilginize çok teşekkür ederim uygulama gayet güzel çalışıyor. Çalışmalarınızda başarılar dilerim

mnz

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 (Tr)
ön izleme kapatıldığında excel çalışması kayboluyor. çözüm??

Excel Vers. ve Dili
Evde Office 2003 Tr.
Ofis Office 2000 Tr.
Kodların sonuna
application.visible=false