UserForm üzerinde Grafik Güncelleme

UserForm üzerinde çalışan bir grafik var.

Fakat sayfadaki değerler Form üzerinde değiştikçe grafikteki bilgiler değişmiyor

kullandığım kod aşağıda

Private Sub UserForm_Activate()

Sheets("HAREKET").ChartObjects(1).Activate
ActiveChart.Export ("C:\MyChart.jpg")
Image1.PictureSizeMode = fmPictureSizeModeStretch
Image1.Picture = LoadPicture("C:\MyChart.jpg")
Kill ("C:\MyChart.jpg")

End Sub

1Al2Ver

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit TR - Microsoft Office 365 - Win11 Home
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-01-2026
sayın teksen, dosyayı ekleseydiniz,iyi olurdu, göz görünce çözüm daha çabuk olurdu -ki siz de benden çözüm için dosyayı istemiştiniz- diye düşünüyorum, saygılar

Sn.1Al2Ver,

Amacınız yardımcı olmakmı yoksa size yardımcı olamadığım için bana laf sokmakmı açıkçası anlayamadım.

Benim gönderdiğim kodlarda herşey gayet açık.Dosya eklemememin sebebi ise şu;

Ben bir Bilişim firmasında teknisyen olarak çalışıyorum ve bu kodları gönderdiğim müşterimin bilgisayarında virüs olması sebebiyle o makinadan Excel dosyasını yükleyipte sizin gibi yardımcı olabilecek arkadaşlarında bilgisayarlarına zarar vermemek içindi.Bilginiz olsun.

Ayrıca ben daha önceki bahsetmiş olduğunuz dosya için size yardımcı olmaya çalışırım dedim,

Yapar gönderirim değil.

Sizin gönderdiğiniz dosyada sadece form hazırlanmış ve altınada tam 8 adet soru yazılmıştı.

Eğer daha basit bir form hazırlamış olsaydınız ve bu sorularınızı hazırlamış olduğunuz formunuzla ilgili olan veya genel form özellikleri olarak tek tek sormuş olsaydınız eminim cevap alabilecektiniz.

Saygılar.

1Al2Ver

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit TR - Microsoft Office 365 - Win11 Home
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-01-2026
sayın teksen, galiba yanlış anlaşıldı, amacım nezaketsizlik değildi, sadece küçük bir soru için "dosya ekle" istenmişti, bir textboxa kod yazılması idi asıl konu, 8 adet soru için değildi (olsa fena olmazdı) ve sizin yardım istediğiniz konuya istinaden ve benzer olduğu içindi, alınganlığınızı anlamadım, yardımcı olabileceğini söyleyen sizdiniz, kaldı ki böyle bir zorunluluğunuz da yok, ancak istenen konuda yardımcı olup olamayacağınızı geri dönerek beyan etmenizi beklerdim, yanlış anlaşılma için özür dilerim, bundan böyle daha dikkatli olacağım, konuyu böyle anlayabileceğiniz ihtimalini göz ardı etmişim, saygılar