user form ve veri alma problemi

Excel Vers. ve Dili
Excel-2007 Türkçe
üstatlarım mehabalar
forumdan toparladığım kodlarla bir çalışma yapmıştım dün çalşmamla ilgili birkonu açmıştım galiba sorularımı yanlış sordum.Kullanıcı 1 çalışma kitabındaki ulaşmayan sayfasını userformda listboxa aldırıp iki tarıh arası süzeme ve isteğe göre filitreleyip yazdıramıyorum bunu nasıl yapa bilirim .
2. olarakta rapaor adlı çalışma kitabına kullanıcı1 çalışmakitabındaki ulaşmayan sayfasındaki verileri aldıramıyorum ve kullanıcı 1 çalışmakitab gibi 2 tane daha olacak bu çalışmakitaplarındaki ulaşmayan sayfasındaki verileri rapora adlı çalışmakitabına aktarmam gerekiyor .kapalı dosyadan veri al komutlarını uyguluyorum ama olmuyor.
Son olarak ta bu yaptığım çalışmakitaını hızlandırabilirmiyim çünkü çok fazla veri girişi olacak.
NOT:Sayfalar arası eşleştirmeyi vba ile yaptım ama bazı yerlede düşey ara formulü kullandım
Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz
şimdiden çok teşekkürederim

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel-2007 Türkçe
yukardaki açtığım kouyla ilgili nasıl bir çözüm uyguluyabilirim

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-11-2022
Sn.zamenya,

Lütfen aynı sorununuz için mükerrer başlık açmayınız.

Ayrıca çoğu kişi için sorunuz karışık gibi görünüyor.

Size tavsiyem sorularınızı aynı başlıkta parça parça bölümlendirerek sorunuz.

Excel Vers. ve Dili
Excel-2007 Türkçe
Recep bey Merhaba
ayrıca ilgilendiğiniz için teşekkürler
yaptığım çalışma kitabında (kullanıcı1) ulaşmayan sayfasındaki verileri usrformüzerinden list boxa aldıramoyorum , iki tarih aralığı süz isteğe göre filitrele ve yazdır komutlarını nekadar uğraştıysam uyarlayamadım bu sorun hakkında yardımcı olabilirmisiniz

2.problemim rapor adlı çalışma kitabına kulannıcı1 çalışma kitabındakiulaşmayan sayfasındaki verileri aldıramıyorum kullanıcı1çalışma kitabı gibi 2tanade daha çalışma kitabım olacak ve okitaplardaki ulaşmayan sayfasındaki bilgileri rapor adlı çalışma kitabına aldırmam gerekiyor
bunları nasılyapabilirm
3.yaptığım çalışma her bilgisayarda açılmıyor DTPicker1 hatası veriyor ve açılışta çok yavaş açlıyor bunları nasıl çözebilirim

Excel Vers. ve Dili
Excel-2007 Türkçe
arkadaşlar yukardaki belirtiğim konu hakknıdan yardımcı olabilirmisiniz lütfen

Excel Vers. ve Dili
Excel-2007 Türkçe
en azından nasıl çözüm uygulayabilirim

Excel Vers. ve Dili
Excel-2007 Türkçe
arkadşlar yardımedebilecek kimse yok mu lütfen

Excel Vers. ve Dili
Excel-2007 Türkçe
Sayın hocalaırım yukardaki problemim hakkında napmalıyım nasıl bir çözüm üretmliyim örnek dosya 1.mesajda