User Form için Yardım

Excel Vers. ve Dili
2003
Arkadaşlar formda bulduğum bir örneği kendime göre değiştirdim. Ama takıldığım bazı yerler var. Sorunun aslında macro ile ilgili.

Lütfen Arkadaşlar Yardımlarınızı bekliyorum.

Kolay Gelsin . .

Excel Vers. ve Dili
tarkan@tarkanvural.com.tr
Userformdan sayfaya veri aktarımı

tarafımdan silindi : Tarkan

Excel Vers. ve Dili
2003
Tarkan VURAL,

Kayıt işlemi bitince Tarih, Departman, Durumu ve Özellikleri kısmı hariç Diğer Kısımları temizlemesi benim için yeterli. .

Excel Vers. ve Dili
2003
Tarkan VURAL,

Birde Formda çift tıklayınca Hata veriyor. Çift Tıklayıp Düzeltme yapamıyorum. Siz Geçenlerde Bana Yaptığınız bir Formda Demirbaş Adına Göre Kodunu Kodları Getirmiştiniz. Bu formda onu da yapabilirmiyiz acaba. .

Excel Vers. ve Dili
tarkan@tarkanvural.com.tr
Userformdan sayfaya veri aktarımı

Sayın captan;

İstediğiniz işlemleri yapar hale gelen dosyayı tekrar eklemek yerine eskisinin üzerine yüklüyorum. Dosya miktarları sayı olarak algılar halde ve kayıt işleminden sonra Tarih, Departman, Durumu ve Özellikleri kutucuklarının dışındaki kutucukları temizliyor bu dedikleriniz kalıyor.

İyi çalışmalar dileklerimle;
Tarkan VURAL

Excel Vers. ve Dili
2003
Syn Tarkan VURAL, Bey

Hala Sayıları Metin Olarak Kayıt yapıyor. Bunu Çözemezmiyiz acaba ???

:?

Excel Vers. ve Dili
2003
Tarkan VURAL,

Kayıt işlemi bitince Tarih, Departman, Durumu ve Özellikleri kısmı hariç Diğer Kısımları temizlemesi benim için yeterli. .

Hala Sayıları Metin Olarak Kayıt yapıyor. Bunu Çözemezmiyiz acaba ???

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Sayın captan, textbox`ların sonuna ".value" yazın sorununuz düzelecektir.

Örnek, Textbox1.Value gibi Kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
2003
Syn: Tarkan VURAL, bey

Sayfa yapmış olduğum çalışma sayfamda çok yardımlarıız oldu. Bunun için size çok çok teşekkür ederim.

Şimdilik 3 adet çok önemli sorunum daha var umarım bana yardımcı olursunuz.

1-Formda ki bilgileri düzeltmek için çift tıklayınca üst bilgiler gelmiyor. (Tarih, Departman,Hareket Durumu ve özellikleri) Bu bilgiler gelmeyince önceki verilerle işlem yapıyor ve buda birsürü karışıklığa neden oluyor. Umarım Bunu çözmemde yardımcı olursunuz.

2-Bu Formada sadece üst bilgilerin hepsini doldurmak zorundayız. Alt kısımdaki verilerin hepsini doldurmak zorunda olmamalıyız. Örneğin tutar kısmını ve firma kısmını sadece malzeme satın alınca girmek gerkiyor. Burda boş bırakma tercihimiz olamazmı acaba..

3- Son olarak çok fazla malzemeyle ilgilendiğim için daha önceden kaydetmiş olduğum bilgilerden yola çıkarak malzemenin kodu kısmında bir veri doğrulama şeklinde bişey olabilirmi. .

Herkese Çok Kolay Gelsin

Excel Vers. ve Dili
2003
Çok teşekkür ederim

Eline sağlık.