tüm çıktı işlemlerinde; dosya yolunun sayfanın altında gözükmesi için...

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 İngilizce-Türkçe
Yazıcıdan çıktı aldığımda tüm işlemlerim için her seferinde üst bilgi ve alt bilgiden ayar yapmadan, koyduğum butona tıklattığımda otomatik olarak dosya yolumun her sayfada gözükmesi için butonun arkasına yazdığım makro nasıl olmalıdır.

teşekkürler..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki kodu thisworkbook kod sayfasına kopyalayın. Yazdır butonuna bastığınızda alt bilgi olarak dosya yolunu ve adını yazacaktır.

Kod:
Private Sub Workbook_BeforePrint(Cancel As Boolean)
ActiveSheet.PageSetup.CenterFooter = "&Z&F"
End Sub

Excel Vers. ve Dili
teşekkür ederim öncelikle, thisworkbook a koydum. ancak o dosya kapanıp başka bir dosya açıldığında yine yazıcımda altbilgide çıkmıyor. personel macro workbook un içindeki thisworkbook a koyduğumda yine sonuç alamadım

her yeni açılan excel de çıkması için acaba bu kodu nereye koymam gerekmekte..

teşekkür ederim..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
teşekkür ederim öncelikle, thisworkbook a koydum. ancak o dosya kapanıp başka bir dosya açıldığında yine yazıcımda altbilgide çıkmıyor. personel macro workbook un içindeki thisworkbook a koyduğumda yine sonuç alamadım

her yeni açılan excel de çıkması için acaba bu kodu nereye koymam gerekmekte..

teşekkür ederim..
Bunun için eklenti oluşturmanız gerekir. Aşağıdaki dosyayı açıp eklenti olarak kaydedin. Daha sonra araçlar-eklentiler-dosyayolunu işaretleyin. Bundan sonra açtığınız her dosyadaki sayfayı yazdırdığınızda altta dosya yolu görünecektir.

Excel Vers. ve Dili
çok teşekkür ederim. küçük bir soru daha bu eklentiyi class module değilde normal modulde yazsak yine çalışmazmıydı?

yada class modüle ile normal modüle arasındaki fark nedir?

teşekkkürler..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
çok teşekkür ederim. küçük bir soru daha bu eklentiyi class module değilde normal modulde yazsak yine çalışmazmıydı?

yada class modüle ile normal modüle arasındaki fark nedir?

teşekkkürler..
Rica ederim.

Eklenti, beforeprint prosedürü ile çalıştığı için istediğiniz normal modülde yapılamaz. Beforeprint prosedürü, thisworkbook modülünde yani çalışma kitabına ait prosedürler içindedir. Dolayısıyla sadece o an aktif olan çalışma kitabı için çalışır. Bunu tüm excel çalışma kitaplarına uyarlamak için prosedürün workbook nesnesi yerine excel nesnesine yani excelin kendisine yazılması gerekir. İşte class modül bunu yapmaktadır.

Class modül ile ilgili detaylı bilgi almak için aşağıdaki linki incelemenizi ayrıca aram motoruna "class module" yazarak arama yapmanızı öneririm.

Class Module Uygulamaları