tıkladığımız hücrenin hangi satırda oluğunu bilebilirmiyiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
2003 English
merhabalar bana tıkladığım hücrenin hangi satırda olduğunu söyleyen kodlar lazım. buna göre macroma devam edeceğim. mesela tıkladığımız hücrenin kaçıncı satırda olduğunu bizi söyleyebilirse bende o satırda bulunan bilgilerimi değiştirdiğimde başka bir yere gene o satır olarak atsın. yardım edermisin lütfen.
teşekkür ederim

N.Ziya Hiçdurmaz

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 TR / 32 Bit
Yanıt

Kod:
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
DEG = Target.Address
MsgBox " Satır" & (DEG)
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2003 English
sayın hiçdurmaz teşekkür ederim bir ricam daha olacak.ben sadece satır numarasını istiyorum yani sheet1.cells(deg,3) formatında bana lazım şimdiden çok sağolun
ayrıca sadece sütünu gösteren koduda ayrı bir şekilde yazarsanız çok memnun olurum. sütunu hem harf olarak gösteren hemde rakam olarak göstere n makrolaraı ayrı ayrı yazarsanız işime çok yarayacaktır

Ayhan Ercan

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365- Türkçe
Merhaba

Sayın Hiçdurmaz hocamın koldarındaki
Target.Address yerine
Target.Row yazarak deneyiniz..

Excel Vers. ve Dili
2003 English
komple sutunu taşıma

sayın hocam bu işlemden sonra bir soru daha sormak istiyorum bir macro yazacağım butona tıkladığımda d sutununu alıp kople taşıyarak a ile b sutununun arasına yazacak. örnek dosya ektedir.

Excel Vers. ve Dili
2003 English
teşekkür ederim sayın ercan yeni yolladığım soruna sizde bakarmısınız

Ayhan Ercan

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365- Türkçe
sayın hocam bu işlemden sonra bir soru daha sormak istiyorum bir macro yazacağım butona tıkladığımda d sutununu alıp kople taşıyarak a ile b sutununun arasına yazacak. örnek dosya ektedir.

Kod:
Private Sub CommandButton1_Click()
Columns("D:D").Cut
Columns("B:B").Insert Shift:=xlToRight
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2003 English
tekra teşekkür ederim sayın ercan. ve son olacak bir sorum. yardımlarınızı aldıkça nasıl mutlu oluyorum anlatamm. benim asıl bu gün proje olarak teslim etmek istediğim şu kaç gündür uğrasıyorum ama bi türlü tam olarak çalışmadı hep eksik var. size en basitinden bir örnek yaptım inceleyip yardımcı olurmusunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...