Temsilci işlem hesaplama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
2003 İngilizce
Ekli dosyada W kolonundaki kullanıcıların herbirinin ne kadar tekrar ettiğini, herbirinin I kolonundaki adet'e bakarak ne kadar adet yaptığını ve son olarak ta herbirinin ne kadar hacim yaptığını hesaplamam gerekiyor. Hacim için
formül ise F kolonundaki kodun ilk üç rakamına bakarak
Eğer 111 ve 501 ise Hacim = Adet*Fiyat*100
301 ve 311 ise Hacim = Adet*Fiyat*1000.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003 İngilizce
Ekli dosyada W kolonundaki kullanıcıların herbirinin ne kadar tekrar ettiğini, herbirinin I kolonundaki adet'e bakarak ne kadar adet yaptığını ve son olarak ta herbirinin ne kadar hacim yaptığını hesaplamam gerekiyor. Hacim için
Cevap veren kimse yok mu acaba ?

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Sayın cihanal,

Aslında sorunuz tam olarak anlaşılmıyor. Örneğin "W kolonundaki kullanıcıların herbirinin ne kadar tekrar ettiğini, " ne demek. Siz konuyu biliyorsunuz. Biz ise bilmiyoruz.

Ayrıca gerçek verileri burada paylaşmak sakıncalı olabilir. Eğer büyük bir tesadüf değilse, sürekli geçim zorluğundan söz eden bir komşumun oldukça yüklü miktarlarla işlem yaptığını gördüm.(Ya da ben öyle algıladım diyelim) Şube kodu ve adı-soyadı tutuyor.

Sorularınızı daha açıkı bir biçimde sormalısınız. Eminim ki buradaki üstadlar mutlaka yanıtlayacaktır.

Saygılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...