Tekrarlanamaz sonsuz sıralama

Bir dosya numarası olsun. Bu dosya numarası Access de olduğu gibi bir anahtar gibi çlaışacak ve her dosya açılışında 1,2,3 şeklinde devam ederken ikinci 3 rakkamı atanamayacak. Bunu excell hücresinde oluşturabilmek için nasıl bir kod oluşturabilirim. Cevabınızı acilen bekliyorum. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. :arkadas:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
ulucd, amacınızı söylerseniz sorunuz daha iyi anlaşılacak kanısındayım. Bir dosyanın kaç defa açıldığını bir excel hücresinde takip etmek ve bunu kimsenin değiştirememesinimi istiyorsunuz?

konu hakkında cevap alamadım yardımcı olur musunuz?

Ersin cevabın için teşekkür ederim öncelikle,
Ben bir excel sayfasında bir tablo halinde bilgi girişi yapıyorum. Bu giriş yaptığım tablonun bir hücresine sipariş numarası girmekteyim. Mesela 001 den başalayarak giden...Standart dosyayı doldurduktan sonra bu dosyayı farklı kaydediyorum. Ben her kayıt bitiminden sonra standart tablomda yer alan ilgili hücrede olmasını istediğim bu sayının bir daha 001 olmadan 002 ye geçmesini ve o şekilde devam etmesini istiyorum. Ancak Access de olduğu gibi alınan bir değer tekrarlanamasın ardındaki otomatik olarak gelsin. Yani sonsuz devam etmesini ve ardaşık sırayı takip etmesini istiyorum. Umarım anlatabilmişimdir. Yardımınız için çok teşekkür ederim. acil cevabınızı heyecanla bekliyorum :hey: