Tek hücreye yazdıklarım diğer sayfada alt alta sıralansın

Excel Vers. ve Dili
excel2003
Bir form hazırladım ve bu forma yazdıklarım sayfa 1 de değişik bir formatta çıktı alınıyor sayfa 2 de değişik bir formatta çıktı alınıyor ve formu her defasında yeniden giriş yaptığımda önceki yazdıklarım siliniyor benim istediğim bu yazdıklarımı 3. bir sayfada tablo halinde yedeklesin ve kalıcı olsun forma yeni bilgileri girdiğimde o sayfada bunlar tablo olarak alt alta sıralansın bunu nasıl yapabilirim.

Excel Vers. ve Dili
excel2003
Herhalde tam olarak anlatamadım istediğim şöyle;
Ben bir sayfaya veri girişi için tablo hazırladım ve bu veriler başka sayfada çıktı alınması için yazıcıdan çıktı alınması için gönderiliyor yine bu girdiğim veriler başka bir sayfadada listelensin. işte sorum burda çünkü verileri hep aynı hücreye giriyorum çıktıyı ona göre ayarladım ve her girdiğimde diğer veriler siliniyor aacım oradan silinirken diğer sayfada bunlar alt alta listelensin eğer anlatabildiysem yardımınızı beklyorum.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Sayın karadavut

Bence Dosyanızı gönderin oradan gidilsin.

Saygılar

Excel Vers. ve Dili
excel2003
Arkadaşlar dosyayı ekledim şimdi tescil sayfasında bilgileri şablona yazıyorum ve diğer sayfalara aktarıyorum sorun yok fakat tescil sayfasına yazdığım girdileri liste sayfasında alt alta yazılarak liste halinde tutmak istiyorum bu listeleme işlemini halledemedim eğer yardımcı olursanız sevinirim.

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Aşağıdaki kodları çalıştırınız.

Kod:
Sub ekle()
son = Sheets("liste").Cells(65536, 2).End(xlUp).Row + 1
For i = 1 To 13
Sheets("liste").Cells(son, i + 1) = Sheets("tescil").Cells(i + 8, "e")
'Sheets("liste").Cells(son + 1, i + 1) = Sheets("tescil").Cells(i + 8, "k")
Next

End Sub

Excel Vers. ve Dili
excel2003
Zafer hocam vermiş olduğun kodları çalıştırdım fakat hiç bir şey yazmadı acaba nerde hata yapıyorum siz çalıştırabildinizmi.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Zafer hocam vermiş olduğun kodları çalıştırdım fakat hiç bir şey yazmadı acaba nerde hata yapıyorum siz çalıştırabildinizmi.
Kod gayet güzel çalışıyor. Kodu bir normal modül sayfasına kopyalayın ve örneğin tescil sayfasında oluşturacağınız bir butona bağlayın.

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp

Kod gayet güzel çalışıyor. Kodu bir normal modül sayfasına kopyalayın ve örneğin tescil sayfasında oluşturacağınız bir butona bağlayın.
Saygıdeğer Arkadaşlar
samimi bir itirafta bulunayım ben bu kod işini hangi aşamaları takip ederek yapılacağını bilmiyorum. :hihoho:
Böylece neler kaçırdığımı düşünmek bile istemiyorum
Herhangi bir veri sayfasında iken sağ tıklayıp kod görüntüle dedikten sonra
neyi nereye nasıl yapılacağını açıklayan bir link muhakkakki vardır
ben göremedim bulamadım.
Haydi dostlar bi el atın :arkadas: sanırım bir kaç tane benim gibi arkadaşlar vardır beraberce bilgilenelim.
sevgilerle

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003 TR
teşekkürler

leventm üstadım teşekkür ederim.
bugünki işim hep bu olacak yarın çok şey değişecek kafamda
sevgilerle

Excel Vers. ve Dili
excel2003
Pardon hocam tamam benden kaynaklanıyormuş eline sağlık gayet güzel çalıştı teşekkür ederim. Fakat ben bu kodları başka bir yerde kullanmak istiyorum yorumlamaya çalıştım ama anlamadım hücreyi nasıl belirliyoruz Cells(65536, 2).bu ne anlama geliyor biraz açarsanız başka bir sayfada kulandığımda nelere dikkat etmeliyim.

Son düzenleme: