tarihten tarih çıkarmada püf yol

tarihten tarih çıkarmada tarih1 bugünün tarihinin olmasını ve tarih 2 ninde herhangi bir tarih olmasını istiyorum yalnız bugünün tarih alanında işlem yapıldığında hergün o tarih bugünün tarihi olsun yani örnek şu tarih1: bugünün tarihi tarih2: de 10.05.2010 olsun ben bu ikisinin arasındaki farkı her gün bana hatırlatmasını istiyorum....formda jale hanımın verdiği örnek çok güzel ne kadar kaldığı da yazıyor ama her gün değişmiyor bugünün tarihi ne zaman hesaplanmışsa o gün kalıyor....bunun püf noktası varmı bilen arkadaşlar yardımcı olsun lütfen

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Merhaba Ahmet Bey

Now() fonksiyonunu kullanabilirsiniz.
Tarih1 yerine denetim kaynağına =Now() yazın.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
XP Türkçe
Jale hanım haklı, ayrıca NOW() fonksiyonu saat ile ilgili bilgileri de taşır. Ancak sadece tarih bilgilerine ulaşmak istersen DATE() fonksiyonunu kullan derim. Kullanımı Jale Hanımın anlattığı gibidir.

İyi çalışmalar...

sağolun arkadaşlar bende Tarih1 alanının varsayılan değerine =Date$() yazmıştım aslında now komutunuda denedim ama ben formun yüklendiğinde olayına Me.Tarih1 = Now(Date) yazdım buda hata verdi bu sorunumu çözdü teşekkür ediyorum....bu kadar basit bir konuda nasıl takıldım ...

Excel Vers. ve Dili
XP Türkçe
bazen çözüm insanın burnunun dibinde dikelir, ama göremez...
ben kendimden biliyorum... :lol: