Tarihlerde Problem

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 turkce
Merhaba;

Yeni bir calisma kitabi yarattim ama bi sorun olustu.
Calısma kitabi yaklasik 100 sayfadan olusuyor ve tum sayfalar 1. sayfanin a1 hucresindeki tarihe gore formule edilerek sıralanmis durumda..

Yani A1, sayfa1!A1+1, sayfa1!A1+2, sayfa1!A1+3 Seklinde devam ediyor

Normal sartlarda 1. Sayfanin A1 hucresindeki tarih degisince diger sayfalardaki tarihlerinde otomatik olarak degismesi gerekiyor.

Ama bu calisma kitabinda once degismesi gereken hucrenin icine girmem ve Enter'lamam gerekiyor. Sayfa sayisinin coklugundan yada macro sayisindan kaynaklaniyor olabilirmi??

Bana bu konuda yardimci olabilecek kisilere simdiden cok tesekkurler!!!

Tüm sayfayı seçip özel yapıştır'da formülleri seçerseniz, günceller. Tam olarak neden güncellemediğini bilmiyorum ama çok sayıda formüllü hücre olunca bazen bu durum oluşuyor. Yukardaki dediğim yöntemi uygulamadan önce bir yedek alın herşeye karşın.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 turkce
SAyin Omerceri,

Oncelikle zaman ayirip sorumu cevapladiginiz icin tesekkurler..
Bahsettiginiz sayfa, tarihi manuel degistirdigim sayfami? Ayrica neyi ozel yapıstırmam lazim anlamadim..Eger diger sayfalari kastediyorsaniz, yaklasik 100 sayfa ve 70 makro mevcut.. biraz zor olur ...Kisa bi yolu mevcut ise o daha iyi olur..
Tekrar Tesekkurler

Tüm sayfayı secip kopyalayıp, özel yapıştıtla yapıştıracaksınız. Eksik yazmışım. Bir az beklerseniz. Bir makro ile bu işlemi yaptırabiliriz.

Aşağıdaki makroyu çalıştırırsanız. Denemeden önce bir kopya oluşturun.
Sub aa()
ab = Sheets.Count
For i = 1 To ab
Sheets(i).Activate
Cells.Select
Selection.Copy
Cells.Select
Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteFormulas, Operation:=xlNone, _
SkipBlanks:=False, Transpose:=False
Next
End Sub