Tarihe göre otamatik sıralanan kayıtların yanlış toplanıyor

Ek teki dosyada yeni giriş yaptığımda tarih sırasına göre atama yapıyor ve sıralıyor. Ancak bu atamayı yaparken toplamlarını karıştırıyor. Toplamlarını düzeltmeye çalışınca tablo bozuluyor bana yardımcı olurmusunz bu konuda. Ayrıza yukarıdaki butonlar kısmına birde ödenmemiş kayıtlar şeklinde bir buton eklenebilirse çok sevinirim. Yani orda ödemesi geçenler adı altında ödeme yapılan kayıtları alıyorum ama yapılmamışlarıda bu kayıtlar olmadan tek liste halinde çıkarmak istiyorum.

Yardımcı olursanız çook sevineceğim.

kimse yardımcı olmayacak mı.

sorunu özetleyecek olursak? tarih sırasına göre giriş yaparsam sorun yok. Ama tarih karışık olarak giriş yapılırsa ytl 'yi dolar ve euro'ya çecirirken başka satırlarla çarpım yapıyor. formül bozuluyor dolayısı ile.

arkadaşlar altı üstü bir formülü nasıl düzelteceğimi söyleyeceksiniz. bu programı ben yapmadığım için ne yazıkki bilmiyorum. Nasıl düzeltilebileceğini kimse bilmiyor mu

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Sebebi hücrelere referansları sabit formul uygulamasından kaynaklanıyor
$A$1 şeklinde

Kaydet makrosundaki Kodlarda
ActiveCell.Offset(0, 4) = "=" & ActiveCell.Offset(0, 3).Address & "/" & "KUR_USD"
şeklinde kullanılmış

bunu sutun sabit, satırlar sabit değil şekline çevirmek gerekiyordu.
ActiveCell.Offset(0, 4) = "=" & ActiveCell.Offset(0, 3).Address(RowAbsolute:=False) & "/" & "KUR_USD"

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Vadesi gelmeyen kayıtlar ekli dosyada

tşekkür ederim zafer bey emeğinize sağlık sağolun