Tarih ve Saate göre hücre renklendirme

Excel Vers. ve Dili
ex(el 2003
Türkçe
Sevgili arkadaşlar reklam listesi hazırladık yayınımız için. Bu listenin çıktısını alıp kağıt üzerinden takip ediyoruz ancak yayıncı arkadaşlar listenin yanlış yerine bakınca işler arap saçına dönüyor. Bu işi excel dosyası üzerinde yapmak istiyorum ama bir türlü beceremedim.
Örneğin: 28 Aralık günü saat 08.00 olduğunda 08.30'a kadar kesişim noktasındaki 7 yazan hücre renklenecek. Olabilir mi bilmiyorum ama hatta o kesişim hücresi değeri uyarı kutusu olarak da yapılabilir mi?
Yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar. Bir de dosya var ekte. Sadece tarihler değişken diğerleri sabit. 36 grup var. 07.30 ile 01.00 arası saatler.
Yol gösretecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Öncelikle hesaplamanın doğru çalışması için A sütununa yazdığınız sayıları saat formatında yazınız.

Daha sonra B3:AK38 arasını fare ile seçip, koşullu biçimlendirmeden formül bölümüne;

Kod:
=VE(KAÇINCI(METNEÇEVİR(ŞİMDİ();"ss:dd")+0;$A$3:$A$38)=SATIRSAY(B$3:B3)
 ;KAÇINCI(BUGÜN();$B$2:$AK$2;0)[B][COLOR=red]>[/COLOR][/B]=SÜTUNSAY($B3:B3))
yazarak biçimden renkleri düzenledikten sonra tamam ile işlemi bitirin.

Dosya ektedir.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
ex(el 2003
Türkçe
Çok teşekkür ederim ancak örneğin 31 Aralık olduğunda yahut başka gün satırı komple dolduruyor TEK hücre seçmiyor. Formülde neyi düeltmeliyim?
Tekrar teşekkür ederim.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Sadece ilgili gün ve saatin kesiştiği hücreyi mi renklendirmek istiyorsunuz.?

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Koşullu biçimlendirme aralığını seçin ve #2 numaralı mesajda kırmızı ile işaretledim > simgesini silin.

Excel Vers. ve Dili
ex(el 2003
Türkçe
Koşullu biçimlendirme aralığını seçin ve #2 numaralı mesajda kırmızı ile işaretledim > simgesini silin.
Elinize sağlık, çok teşekkür ederim.
Sizin de işleriniz kolaylaşsın.