Soru TABLOLARDA SATIR YÜKSEKLİĞİ

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkce 64bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-12-2022
Merhabalar.
Bir tablom var. Bildiğiniz üzere tablonun en sol alt hücresinde TAB tuşuna bastığımızda alta yeni bir satır ekliyor. Lakin bu eklenen satır bende üstteki satırlardan bağımsız olarak her defasında farklı bir yükseklikte geliyor. Benim tablomda satır yüksekliği 45 ve alta eklenen her satırın yine bu yükseklikte gelmesi gerekiyor. Excelimde çok fazla makro halihazırda olduğundan bunu makrosun bir şekilde çözmemiz mümkün müdür ?

Şimdiden teşekkürler

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Aşağıdaki kodu deneyiniz.
Kod:
Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
Cancel = True
ActiveCell.EntireRow.Insert , CopyOrigin:=xlFormatFromLeftOrAbove
ActiveCell.RowHeight = 34
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkce 64bit
30-12-2022
Aşağıdaki kodu deneyiniz.
Kod:
Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
Cancel = True
ActiveCell.EntireRow.Insert , CopyOrigin:=xlFormatFromLeftOrAbove
ActiveCell.RowHeight = 34
End Sub
Seyit bey
Çok teşekkürler. Lakin Makro olmadan yapılabilecek bir yol var mıdır diye uğraşıyorum.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Eğer makro size kolaylık sağlıyorsa niye tercih olmasın?, bence makroyu birinci sıraya almak lazım.

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkce 64bit
30-12-2022
Eğer makro size kolaylık sağlıyorsa niye tercih olmasın?, bence makroyu birinci sıraya almak lazım.
Excelimde çok fazla makro oluduğu için hem kasmaya başladı hemde makroda çok iyi olmadığımdan bu kadar formulun arasına ekleyemem diye düşünüyorum.