Tablolar arası ilişki kuramadım, yardımınızı bekliyor

Slm arkadaşlar!
Bir aile bir de çocuk tablom var. Ailedeki ID, çocuk tablosundaki aile numarası olsun istedim. Çünkü bu iş sıra ile gitmiyor.Nedenleri ise ailenin tercihleri, kurumun da aile konusundaki tercihleri uygun olmalı.Ã?rn.Benim sıram gelmiş ama gelen çocuk tercihlerime uymuyorsa sıra atlıyor, benden sonra sırada bekleyenin tercihine uyuyorsa çocuk başkasına veriliyor, ben bekliyorum.
Bir çocuğun bir ailesi, bir ailenin ise bir çok çocuğu olabilir mantığı ile hareket etmek istedim ama başaramadım. Access'te de öğrenme aşamasındayım.
Bu konuda uzman arkadaşların yardımına ihtiyacım var.
Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Günaydın :hey:

Access dosyanızı zipli gönderin ve alan adlarında Lütfen türkçe karakter kullanmayın.

Türkçe karakterler:ç,ğ,ş,ı,ü,ö,İ

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Þöyle ilgisi var efem..mdb uzantılı dosyalar foruma eklenemiyor
WinZip ile sıkıştırdıktan sonra ızgara balık bile yollanabilir foruma... :mrgreen:

Sevgili Gençler hepinize çok çok teşekkür ederim.
Dün dosyayı gönderemedim, o nedenle Excel'e aktardım. Dosyamı gönderirsem daha da iyi olacak. (Ã?rnek çalışmam evde) Ellerinize sağlık,zihninize sağlık, evet öyle istiyorum, form ve alt form olarak, ancak aile bağlantı numaraları aile ID si çocuk verildiği zaman çocuğun aile numarası (yani ev numarası gibi) olsun diye düşündüm. Verilen çocuklar tablosuna baktığımızda ailenin sıra numarasından hangi ailede olduğu bilinsin diye düşündüm.
Sabah bilgisayarı açtığımda bana yazıldığını gördüm ama ne yazık ki net düştü ve ben bu zamana kadar bekledim.
Her şey gönlünüzce olsun.

Selam arkadaşlar
Dosyayı gönderiyorum.
1-ID :Çocuk teslim edildiğinde buradaki numarasını vermeyi düşünüyorum.
2-Sıra numarası, çocuk verilinceye kadar önemli.
3-Çocuk verileceği zaman:Ailenin yaş , cinsiyet ve diğer tercihlerine bakılıyor ve aynı zamanda ailenin de uygunluğu değerlendiriliyor.Ekonomik, sağlık ve yaşı uygun mu yoksa sırası gelinceye kadar yaşı sınırını aşmış mı gibi.
Bu anlamda sıra kayabiliyor.
Ben anlattığım şekilde ilişki kurmak istedim ama sizce uygun mu? ya da nasıl olmalı?
Teşekkürler.