Tablolar arası bağlantı (veri çekme)

TheSmoke

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 TR 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-12-2024
Merhabalar.
İki farklı dosyada tablolarım var. Bir tanesini kaynak olarak kullanıp yaptığım değişikliği diğerine otomatik aktarmak mümkün mü acaba? Mesela veri aldığım B7 hücresine "=kaynak dosya B7" olarak formül yaptığımda oluyor. Fakat kaynak dosya kapalıyken güncelleme yapmıyor. Aynı şekilde kaynak dosyadaki B7 kopyalayıp "Bağ Yapıştır" seçeneği de aktif değil. (galiba tablo olduğu için) Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
22/12/2022

TheSmoke

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 TR 64 Bit
13-12-2024
Düşey ara,indis gibi fonksiyonlarla verinizi çektiğinde kapalı iken günçeller.Sorunuzu "örnek excel" dosyası yükleyerek sorarsanız daha kısa zamanda ve doğru cevap alabilirsiniz.Dosya yükleme siteleri ve konu ile ilgili açıklama var .Okuyunuz.https://www.excel.web.tr/threads/soru-ile-ilgili-oernek-excel-dosyasi-ekleme.174755/...
Teşekkür ederim. Biraz basit olduğu için dosya ekleme gereği duymadım. iki farklı dosyadaki tablo da aynı tablo. Ben sadece bir veri değiştirmem gerektiğinde iki dosyayı da ayrı ayrı açıp değiştirmek zorunda kalmamak için böyle bir şey istedim. Sadece kaynak dosyadaki B7 değerini değiştirdiğimde diğer dosyadaki B7 de değişsin istiyorum. Çok teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
22/12/2022
Rica ederim.Dönüş yaptığınız için teşekkür ederim.
2 Dosyayıda açınız çekmek yazılaçak dosyaya = yazıp diğer dosyada B7 tıklayınız.Dosyaları kaydedip kapatınız.Diğer dosyada yaptığınız değişiklik dosyaya aktarılaçakdır.Umarım anlatabildim.

Son düzenleme:

TheSmoke

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 TR 64 Bit
13-12-2024
Rica ederim.Dönüş yaptığınız için teşekkür ederim.
2 Dosyayıda açınız çekmek yazılaçak dosyaya = yazıp diğer dosyada B7 tıklayınız.Dosyaları kaydedip kapatınız.Diğer dosyada yaptığınız değişiklik dosyaya aktarılaçakdır.Umarım anlatabildim.
Tekrar teşekkür ederim. Ancak ilk mesajda da belirttiğim gibi, bu yöntemi denedim. Fakat bu yöntemle kaynak dosya kapalıyken veri değişmiyor. Yani güncelleme yapmıyor.
Yani bu yöntemle kaynak dosyada veri değiştirdim, kaydettim ve kapattım. Sonra diğer dosyayı açtığımda, veri değişmiyor. Tekrar kaynak dosyayı açarsam o zaman güncelliyor. Tablo olarak biçimlendirdiğim için olabilir mi? Aralığa mı dönüştürmeliyim?

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
......
..
Fakat bu yöntemle kaynak dosya kapalıyken veri değişmiyor. Yani güncelleme yapmıyor.

Bence, Excel'in ayarlarında "Update links to other documents" seçeneğinin onaylı olmasını kontrol edin ....

.

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
22/12/2022
Türkçe kullanıyor iseniz.

Ekli dosyalar

• 61 KB Görüntüleme: 11