Tablodaki verileri saydırmak

Excel Vers. ve Dili
365
arkadaşlar,ekteki dosyadaki tablodan bazı veriler almak istiyorum,istediklerim tablonun altında yazılı,bazılarını süzme yöntemi ile alınabiliniyor( bazılarını alınamıyor) hepsini otomatik olarak formüllerle nasıl yapabiliriz?
teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Office 365
Örnet Yanit

sorununuza örnek olabilecek göster butonuna ilk iki tanesini gösteren makroyu ben yazdım. diğerlerinin de aynı yöntemle olabileceği kanaatindeyim. bu şekilde kodları devam ettirip sorununuzu çözebilirsiniz.

Son düzenleme:

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
arkadaşlar,ekteki dosyadaki tablodan bazı veriler almak istiyorum,istediklerim tablonun altında yazılı,bazılarını süzme yöntemi ile alınabiliniyor( bazılarını alınamıyor) hepsini otomatik olarak formüllerle nasıl yapabiliriz?
teşekkürler
Dosyanız ekte.

.

Excel Vers. ve Dili
Office 365
makrolu yanıt

sorununuza örnek olabilecek göster butonuna ilk iki tanesini gösteren makroyu ben yazdım. diğerlerinin de aynı yöntemle olabileceği kanaatindeyim. bu şekilde kodları devam ettirip sorununuzu çözebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Office 365
ilginç ve farklı

yalnız şunu da ilave etmeliyim ki, diğer arkadaşın formül olarak gösterdiği çözümü de ilk tefa görüyorum. uygulamalar arasında hiç rastlamadım diğebilirim.bu konu çok güzel bir örnek olur kanaatindeyim.

Excel Vers. ve Dili
365
emeğiniz için teşekkürler,ama eksik bilgi verdim size galiba,her değişimi sayması gerekiyor,örneğin tablo günlük üretimlerin sırasına göre hazırlandı,11 DİPTEN DEN 10 DİBE KAÇ DEFA DEĞİŞMİŞ için her 11 dipten 10dibe geçisi sayması gerekiyor manuel olarak bu sayı 7 dir,KAÇ DEFA DİP DEĞİŞİMİ OLMUŞ için her dip değişimini sayması gerekiyor manuel olarak bu sayı 17 dir,

Excel Vers. ve Dili
Office 365
?

DİP değişiminde 10,11,12,13 değişik olarak 4 tane var
doğru değilmi? boy değişimi de 15 doğru ise benim verdiğim kodları incele
diğerlerine uyarlayabilirsin.

Excel Vers. ve Dili
Office 365
))

tamam ne demek istediğini şimdi anladım. aynı da olsa her değişimi saymasını istiyorsun. bir uğraşayım.

Excel Vers. ve Dili
Office 365
2.yanıt

sanırım istediğin oldu her değişim aralığı sayılıyor. buna göre diğerlerini kendin halladebilirsin sanırım.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
emeğiniz için teşekkürler,ama eksik bilgi verdim size galiba,her değişimi sayması gerekiyor,örneğin tablo günlük üretimlerin sırasına göre hazırlandı,11 DİPTEN DEN 10 DİBE KAÇ DEFA DEĞİŞMİŞ için her 11 dipten 10dibe geçisi sayması gerekiyor manuel olarak bu sayı 7 dir,KAÇ DEFA DİP DEĞİŞİMİ OLMUŞ için her dip değişimini sayması gerekiyor manuel olarak bu sayı 17 dir,
Bu tablonuza göre olması gereken tüm değerleri (manuel hesaplayarak) verin ki; doğru, yanlış sonuçları kontrol ederek formül üretelim.

.

Excel Vers. ve Dili
365
teşekkürler ilginize,son bir sorum olacak
ekteki tabloda firma isimleri var,ama birkaç kez tekrarlanmış,ben sadece şukadar adet firma var bilgisi lazım tekraralanan firmaları saymayacak

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
teşekkürler ilginize,son bir sorum olacak
ekteki tabloda firma isimleri var,ama birkaç kez tekrarlanmış,ben sadece şukadar adet firma var bilgisi lazım tekraralanan firmaları saymayacak
=SUM(1/COUNTIF(A3:A80;A3:A80))
=TOPLA(1/EĞERSAY(A3:A80;A3:A80))

formülünü CTRL+SHIFT tuşlarını basılı tutarken ENTER ile girin.

Forrmül:

{=SUM(1/COUNTIF(A3:A80;A3:A80))}
{=TOPLA(1/EĞERSAY(A3:A80;A3:A80))}

şeklini alacaktır.

Not:{} elle girerseniz formül çalışmaz.

.

Excel Vers. ve Dili
365
Sonsuz TeŞekkÜrler