Tablodaki değerleri satır ve sutun bilgilerine göre düzenleme

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Tekrar merhaba.

İşte tam da bu nedenle soruların gerçek belgeyle aynı yapıda örnek belge üzerinden sorulmasını istemekteyiz.

Herneyse; KÜÇÜK işlevi parantezinin en sonundaki SÜTUN(A$1) kısımlarını değiştirmeyin.
Formülün o kısmı kaçıncı küçük değerin istenildiğini belirtiyor (formülün ilk uygulandığı hücre için 1'inci küçük değer olmalıdır).
Formülün ilk uygulandığı hücrede SÜTUN(A$1) olarak uygulayın, sonra sağa ve aşağı kopyalayın.

Excel Vers. ve Dili
2013 türkçe
07-09-2021
Tekrar merhaba.

İşte tam da bu nedenle soruların gerçek belgeyle aynı yapıda örnek belge üzerinden sorulmasını istemekteyiz.

Herneyse; KÜÇÜK işlevi parantezinin en sonundaki SÜTUN(A$1) kısımlarını değiştirmeyin.
Formülün o kısmı kaçıncı küçük değerin istenildiğini belirtiyor (formülün ilk uygulandığı hücre için 1'inci küçük değer olmalıdır).
Formülün ilk uygulandığı hücrede SÜTUN(A$1) olarak uygulayın, sonra sağa ve aşağı kopyalayın.
haklısınız ama firma bilgileri içerdiğinden göndermemem söylendi. dediğinizi uyguladım fakat yine sonuç alamadım. size orijinal tablonun ilk 2 satırını göndersem yardımcı olabilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
2013 türkçe
07-09-2021
Tekrar merhaba.

tamam eksik düzeltme yapmışım. şimdi düzeldi çalışıyor. çok teşekkür ederim. vaktinizi aldım.

Excel Vers. ve Dili
2013 türkçe
07-09-2021
Merhaba
daha önce yardımlarınızla benim için çok büyük yük olan bir rapordan kurtulmuştum fakat dün formül sonucunun yanlış olduğunu fark ettim. her arana değerde olmasa da bazılarında tarih veya supplier ismi yanlış geliyor. size tarihin yanlış gelen örneğini gönderiyorum. konu ile ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyalar