Tüm tarihler için ayrı ayrı bir sonraki dolum ve kontrol tarihler

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-02-2026
Arkadaşlar dosya içindeki tarihlerin ayrı ayrı bir sonraki dolum ve kontrol tarihlerini otomatik yaptırmak istiyorum. Nasıl yapabilirim.

Saygılar sunuyorum.

Not: Dosya ekte ayrıca dosyada açıklama da var

Son düzenleme:

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
19-02-2026
Arkadaşlar cevap verebilecek kimse yokmu?Acaba sorum anlaşılamadı mı?

Saygılar

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.
Dosyanızdaki açıklamada 8 değişik tarihe değişik gün yada ay eklemek istediğinizi bildirmişsiniz. O nedenle müşteri bilgileri sayfasında BC3 hücresine bakın ve kendinize uyarlayın.
Daha sonra günü gelenleri tarih mukayesesi yaparak "Müşteri bilgileri" sayfasından İNDİS le alabilirsiniz.

Son düzenleme:

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
19-02-2026
Slm.
Dosyanızdaki açıklamada 8 değişik tarihe değişik gün yada ay eklemek istediğinizi bildirmişsiniz. O nedenle müşteri bilgileri sayfasında BC3 hücresine bakın ve kendinize uyarlayın.
Daha sonra günü gelenleri tarih mukayesesi yaparak "Müşteri bilgileri" sayfasından İNDİS le alabilirsiniz.
Galiba çok zor ya da çok karışık sordum. Ne yapacağım bilmiyorum

Saygılar

Son düzenleme:

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
19-02-2026
Slm.

Hocam biraz inceledim sizin yaptığınız tam benim istediğim gibi değil şöyleki örneğin ben günü gelince yanıp sönen hücrelerdeki tarihlerin o günün sonunda (gün döndüğünde) aynı hücre içinde 15 gün, 2 ay veya 3 ay gibi sonrasına ben giriş yapmadan kendisi otomatik kodla veya formülle kendisi yapsın istiyorum. yeni günde artık yeni dolum veya kontrol tarihi görünsün istiyorum.Siz birtanesinde Kodlarla veya Formüllerle çözüm üretebilirseniz diğer tarihler için ben yapabilirim sanırım.

Saygılar sunuyorum.

Son düzenleme:

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
19-02-2026
Hocam neredesiniz?

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.lar
Gecikmelide olsa sorunuza geri döndüm ve tablonuzu oldukça değiştirdim.
9 ayrı ürün için periyodik zaman artışı istiyorsunuz ve bu artış kriteri farklı farklı.Bu nedenle tablonuzu veri alabileceğim şekle getirdim.
Sorunuzda anlıyamadığım belirsiz noktalar var.
Örn:
1-bu tablonun sınırı var mı? (1 yıl 5 yıl vs.)
2-Artış periyodu ürün bazındamı (1kg,5kg vs.) veya firma bazındamı (bir firmanın aldığı tüm ürünlere 2 ay gibi)
3-otomatik tarih güncellemesi bence sakıncalı (yani bugün tabloya bakarsanız dün için herşey değişmiş olacak)
Ama yinede tabloyu kullanan ve olayı en iyi bilen sizsiniz. yeni tabloyu inceleyin. Değişmesini istediğiniz yerleri değiştirin yada birlikte değiştirelim.
İyi çalışmalar.

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
19-02-2026
Slm.lar
Gecikmelide olsa sorunuza geri döndüm ve tablonuzu oldukça değiştirdim.
9 ayrı ürün için periyodik zaman artışı istiyorsunuz ve bu artış kriteri farklı farklı.Bu nedenle tablonuzu veri alabileceğim şekle getirdim.
Sorunuzda anlıyamadığım belirsiz noktalar var.
Örn:
1-bu tablonun sınırı var mı? (1 yıl 5 yıl vs.)
2-Artış periyodu ürün bazındamı (1kg,5kg vs.) veya firma bazındamı (bir firmanın aldığı tüm ürünlere 2 ay gibi)
3-otomatik tarih güncellemesi bence sakıncalı (yani bugün tabloya bakarsanız dün için herşey değişmiş olacak)
Ama yinede tabloyu kullanan ve olayı en iyi bilen sizsiniz. yeni tabloyu inceleyin. Değişmesini istediğiniz yerleri değiştirin yada birlikte değiştirelim.
İyi çalışmalar.
Hocam Günaydınlar
önce sorularınıza cevap vermek istiyorum
1- Bu tabloda sınır yok sürekli kesintisiz kullanılacak yani 1 yıl veya 5 yıl sonra yenisi gibi bir şey yok
2- Evet artış ürün bazında çünkü kg larına göre dolum ve kontrol tarihleri değişik olduğu için
3-otomatik tarih güncellemesi gün döndükten sonra geriye dönüş yok demek istiyorsunuz galiba sakıncısı da bu diyorsunuz aslında mantıklı ama şöyle bir şey var bir buton yapacağız ve bu butona basıldığında tüm firmaların güncel tarihe göre dolum ve kontrol tüpleri nin çıktısını alacağız
Şimdilik bu kadar hocam

Saygılar sunuyorum

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.lar
İnceleyin gereksiz gördüğünüz yerler iptal edilebilir.
Veya makro bilen arkadaşlar farklı çözümler üretebilir.
İyi çalışmalar.

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
19-02-2026
Slm.lar
İnceleyin gereksiz gördüğünüz yerler iptal edilebilir.
Veya makro bilen arkadaşlar farklı çözümler üretebilir.
İyi çalışmalar.

Hocam elinize yüreğinize sağlık çok teşekkür ederim.çok incelemem gerekiyor eğer anlamadığım bir yerler olursa yine foruma yazarım

Kolay gelsin

Saygılar