StokTakip

Kayıt aramada sorun oluyo ama... Ben mi beceremedim bilmiyorum. Arama kısmı daha pratik olamaz mı acaba?

Barons

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Ofis 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06-01-2040
merhaba

sayın draydix çok güzel bir çalışma yapmış.veritabanında değişiklik yapıp kullanmak istiyorum ancak sanırım şifreli çünkü formlardan çıkamıyorum.

Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Ofis XP Türkçe
Programı shift tuşuna basarak açın,istediğiniz değişiklikleri yapabilirisiniz,program şifreli değil.....

Barons

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Ofis 365
06-01-2040
çok teşekkürler

windovs yardım menüsü gibi arama listesi yapma

formun yüklemesine
Dim strSQL As String
strSQL = "SELECT [PERSONEL].[PERSONEL NO], [PERSONEL].[ADI SOYADI] FROM PERSONEL "

Private Sub TextBox7_Updated(Code As Integer)
Dim txtSearchString As Variant
Dim strSQL As String

txtSearchString = Me![TextBox7]

If Not IsNull(Me![TextBox7]) Then
strSQL = "SELECT [PERSONEL].[PERSONEL NO],[PERSONEL].[ADI SOYADI] FROM [PERSONEL] "
strSQL = strSQL & "WHERE (([PERSONEL].[ADI SOYADI]) Like '" & txtSearchString & "*') "

End If

Me!Liste12.RowSource = strSQL
End Sub

yalnız text kutusu normal değil activex ekledeki metin kutusu olacak

böylece yazdığınız harflere göre liste kutusuna bilgileri alır sizde liste kutusundan seçtiğiniz kayda tıkladığınızda okişi ile ilgili kayıt gelir

Private Sub Liste12_AfterUpdate()
' Denetime uyan kaydı bul.
Dim rs As Object

Set rs = Me.Recordset.Clone
rs.FindFirst "[PERSONEL NO] = " & Str(Nz(Me![Liste12], 0))
If Not rs.EOF Then Me.Bookmark = rs.Bookmark
End Sub

dikkat etmeniz gereken Str(Nz(Me![Liste12], 0)) burdaki sıfır liste kutusundaki sutün eğer karşılaştıracağınız bilgi iknci sutün da is buraya 1 yada öyle devam edr

ben bunu yapmak için çok uğraşmıştım aynı yardım dosyalarındaki gibi a yazdığınızda a ile başalayan personel al al ile başlayan personel geliyor yada yazdığınızı sildiğinizde kayıtların tamamı geliyor

draydix' Alıntı:
Stok Takip örneği
selam dostum yaaa senden bir ricam olacak bende ufak tefek değişiklikler yapıp kullanmak istiyorum bu prpgramı ama bir türlü açamadım shift tuşunada bastım ama değiştiramadim yardımcı olursan sevinirim
:?

26-10-2023
stok takip prg mını kendime alamıyorum winrar programı hata veriyor açarken yardımcı olurmusunuz programı winzip halini alabilirmiyim

draydix, sizden ricam bu depo girislerindeki menuye ILAC yerine benim istedigim kalemi nas1l yyazabilirim.ayd1nlat1rsan1z sevinirim.Ellerinize sagl1k cok guzel olmus.

draydix, Bu programda ilaçlar için barkod girişi olursa barkod cihazı yardımı ile pratik hal alır. Ayrıca ürünler harici bir excell listesinden alınabilir mi?

Arkadaşım ellerine sağlık çok güzel olmuş ama ilaç yerine ürün yazmak istiyorum sürekli bir takım hatalar veriyor bir yardımcı olursan sevinirim

Sayın draydix

yapmış olduğunuz programı herkesle paylaşmanız çok güzel bir hareket. Paylaşmam esastır. Ellerinize sağlık. Programdan çok faydalandım. Çok ta güzel olmuş.

Fakat ben kendim için gerekli olan ürün gruplandırması olayını halledemedim. Çok uğraştım ve işin içinden çıkamadım. Sizden bu konuda destek bekliyorum.

Rica etsem sizden. Gerekirse emeğinizin karşılığını da verebilirim.

Sizle iletişim kurabilmem için de email yada telefon bilgilerinizi de verirseniz sevinirim.

Teşekkür eder, İyi çalışmalar dilerim.

mrb öncel,kle böyle bir programı bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim.
benimde çok işime yarıcak bir program ama ben inşaat işleriyle ilgileniyorum ilaç adı yerine malzeme adı yazmak istiyorum değişiklik yapmamda yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim.

Eline,koluna,emeğine sağlık.2 Yıldan beri böyle bir program arıyordum.İşlerim o kadar kolaylaştı ki anlatamam.Çok çok teşekkür ederim.

Birşey öğrenmek istiyorum.Denedim ama başaramadım.Program Açıldığında ekrana gelen Depo Takip Yazısını nasıl değiştirebilirim?Yardımcı Olurmusun.diğer Değişiklikleri kendine göre uyarladım ama sadece o kaldı.Yardımların için teşekkür ederim.