splitte - tarih format problemi

split yaparak aldigim 12.04.2008 karakterini ne yaptiysam date olarak tanimlatamadim. bolgesel ayarlara girdim, . yerine / kullandim, vsvs.. format("dd.mm.yyy") de yaptim, olmuyor... her deneyisimde bu degeri text olarak algiliyor.

ttarih = Format(PText(Sheets("data").Cells(s, 1).Value, 2, ",", 2), "dd.mm.yyyy")

ne yazmaliyim ki dongu bunu tarih olarak algilasin?

not:ptext ustalardan aldigim bir functiondir.

split yaparak aldigim 12.04.2008 karakterini ne yaptiysam date olarak tanimlatamadim. bolgesel ayarlara girdim, . yerine / kullandim, vsvs.. format("dd.mm.yyy") de yaptim, olmuyor... her deneyisimde bu degeri text olarak algiliyor.

ttarih = Format(PText(Sheets("data").Cells(s, 1).Value, 2, ",", 2), "dd.mm.yyyy")

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Kod:
CDate(Değer)
dener misiniz?

mesaj 2 defa cikmis. server busy diyordu, ben de bir iki defa denemistim. siteden ozur dilerim...

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit

Birde aşağıdaki şekilde denermisiniz
Kod:
dim ttarih as date
ttarih = Format(datevalue(PText(Sheets("data").Cells(s, 1).Value, 2, ",", 2)), "dd.mm.yyyy")

Necdet Bey, tekrar cok tesekkurler, simdi excel sayfama getirdigi deger istedigim gibi tarih formatinda oldu....

zahmet vermez isem, 8-9 mesaj oncesi makro bolumunde sordugum soruya da bakar misiniz? cevap veren olmadi ve o konuda benim icin onemli.

Sn Evren size de ilginiz icin cok tesekkur ederim. Size de rica etsem, 8-9 konu once goreceginiz t=.... isimli soruma da bakabilir misiniz? benim icin onemli ve nasil tanimlayacagimi bilemiyorum.