Sorunlu Firmalar Takip Programı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
Office 2007
Değerli Forum Üyeleri,

bir arkadasımın başlattığı ve daha sonra iş değişikliği nedeniye yarım kalan ekteki sorunlu dosya ile ilgili yardımlarınızı rica ediyorum.
konu çalışmayı ekte sunuyorum.kısaca bahsetmek gerekirse, bize bağlı olan 50 adet şubemiz var ve bu şubelerimizin sorunlu müşterileri mevcut. yapmak istediğim bir veri tabanına şube bazında bu sorunlu müşterileri listeleyip daha sonra bunları çeşitli kriterlere göre sorgulayabilmek.Şubelerimiz Şube adı ve Şube kodundan,Müşterilerimiz de yine Müşteri adı ve Telgraf numarasından oluşmaktadır.kayıt kriterlerinde şubenin adı, şube kodu, müşteri adı, müşteri telgraf no'su, sorunun nedeni(icra,denetleme,teftiş,vs..), tarih ve açıklamadan oluşmakta.kısaca bu bahsettiğim hususlar doğrultusunda bir veri tabanına ihtiyacım var.
Konu ile ilgili değerli yardımlarınızı rica eder, ilginiz için çok teşekkür ederim.

İyi Çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
Office 2007
Değerli yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007
Yapmak istediğim çeşitli tarihlerde aldığım bilgiler doğrultusunda sorun tespit edilen firmaları ilgili tabloya kaydetmek ve daha sonraki zamanlarda sorgu yaparak ilgili firma ile ilgili kayıt olup olmadığını tespit etmek.

Mesela;

Bugun bir firma ile ilgili gazetede bir haber çıksın. Ben bu haberi veritabanma kayıt ederek( şubesi,şube kodu, firma adı,firma telgraf nosu, tarih ve açıklama) Daha sonra ilerleyen tarihlerde o firma ile ilgili bir teklif geldiği zaman veritabanımdan sorgu yaparak firmanın geçmiş tarihlerde kayıtlı bir sıkıntısı varmı onu tespit etmek.(sorgu menüsü de şube kodu,şube adı,firma adı ve firma telgraf nosundan oluşacak)

Umarım açıklayıcı olmuştur.İlginiz için çok teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007
yol gösterecek yokmu arkadaşlar

Excel Vers. ve Dili
Office 2007
desteklerinizi bekliyorum arkadaşlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...