seçilen kriterlere göre listbox ta süzme

Excel Vers. ve Dili
2007-türkçe
herkese selam
araştırdıklarımdan topladıklarımla hazırladığım bir program var yakında bitirmeyi umuyorum.bitirdiğim anda tüm arkadaşlarla paylaşacağım.

en son takıldığım nokta "PERSONEL" sayfasındaki verileri seçilen kriterlere göre süzme işlemi ile ilgili.

"PERSONEL" sayfasında C sütununda kişilerin yanlarındaki hücrelerde "A" ve "P" bilgileri var bu kişilerin aktif yada pasif olduğunu belirten bir veri.

Program çalıştığında personel bilgilerinin gözüktüğü userformda (userform2) "aktif kişiler" option nı seçtiğimde listbox ta sadece C sütununda "A" yazan kişilerin listelenmesini istiyorum, ondan sonra yapılacak süzme işlemleride tabiki yine bu kişilerin arasında yapılacak.

eğer P seçilirse C sütunundaki "P" yazan kişiler listelenecek ve süzme işlemleri bu kişiler arasında yapılacak.

userform4 teki listbox1 de listelenecek kişiler ise sadece "PERSONEL" sayfasında C sütununda "A" yazan kişiler olacak.userform4 te yukarıda anlattığım gibi bir aktif/pasif seçeneği olmayacak zaten bütün liste aktif kişilerden oluşmuş olacak.

bu konuda yardım edebilirseniz sevinirim.
dosya ektedir.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
offıce 2003
serendal güzel birşeye benziyor ama
açtığımda çalışmıyor şimdiden eline sağlık

Excel Vers. ve Dili
2007-türkçe
esun333 bende denedim linki çalışıyor.
tekrar denerseniz sevinirim.
görüşünüz için teşekkür ederim