Seçeneklere göre kod oluşturmak

Excel Vers. ve Dili
Office 2003-Eng
İyi günler dileklerimle şimdiden teşekkür ederim.
Elimizdeki kriterlere göre otomatik set/kod oluşturma için bir yöntem bulmak istedim. "concatenate" fonksiyonu ile çözmek istedim fakat 30 satırla sınırlı olduğu için yapamadım. Daha kolay ve pratik bir yol ile çözebilmek mümkün müdür?
Kolay gelsin
Saygılarımla

Notlar:
1. Addition Class'lardan sadece 1 adet seçilebiliyor.
2. Addition Code +XXX gibi ilave edilmelidir.
3. Main code'lar addition code'larda olduğu gibi seçilip ilave ettirilmelidir. Zor olur ise tek bir kod gibi de düşünülebilir.
4. Sıra mutlaka örnekte olduğu gibi olmalıdır.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2003-Eng
Merhaba,
Fonksiyonlarla tamamladım gibi görünüyor ve sorunumu çözüyor. Tam bittiğinde göndereceğim. Sizlerden belki form şekline ve makro ile daha mükemmel çalışabilecek hale getirmek için tekrar yardım rica edeceğim.
Düşünen, çözmeye çalışan ve bu alana yazmış veya veri göndermiş olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Çünkü oradaki kayıtlardan/bilgilerden de çok faydalandım.
Sevgiyle ve mutlu kalın...

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2003-Eng
Options button

Merhaba,
Kendim ettim kendim buldum gibi oldu. Ekteki dosyada kod oluşturma ile ilgili bir çözüm ürettim. Fakat 2 çözümü yapamadım. Yardımlarınızı rica ederim.
Şimdiden teşekkürler

1. Tabloda 3 ayrı ana dal var. Her alanda bir tanesi seçili kalmalı. Birbirinden bağımsız oluşturamadım.

2. Ayrıca renginin de değişebilmesi gerekiyor.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Dosyanız hazır.:cool:

Excel Vers. ve Dili
Office 2003-Eng
Çok teşekkür ederim. Tam düşündüğüm gibi. Fakat makroyu bulamadığım için değişiklik yapamıyorum, ilave satır yaptığım zaman çalışmıyor. Makro kodları da bildirebilir misiniz?
Şimdiden teşekkürler

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Çok teşekkür ederim. Tam düşündüğüm gibi. Fakat makroyu bulamadığım için değişiklik yapamıyorum, ilave satır yaptığım zaman çalışmıyor. Makro kodları da bildirebilir misiniz?
Şimdiden teşekkürler
Kodlar çalışma sayfasının kod bölümünde.Çalışma sayfasın sağ tıklayın.Kodu görüntüleyi tıklayın.Ve açılan vbe 'de kodları göreceksiniz.
Şunuda hatırlatmak isterim ki ben kodları yazmadım ve hiç bir ilavede yapmadım.Sadece özelliklerden option butonlara grup ismi verdim.Ve C2:C15 aralığına koşullu biçimlendirme yaptım.
Yeni ilaveler yapacaksanız çalışma sayfasındaki kodları inceleyip kod mantığını kavrayınız sonrada option butonlara özelliklerden grup adı veriniz.Dağa sonrada isterseniz ilgili hücrelere koşullu biçimlendirme uygulayınız.Koşulu biçimlendirmenin mantığınıda benim yaptığım koşullu biçimlendirmeleri inceleyerek anlayabilirsiniz.
İyi çalışmalar.:cool:

Excel Vers. ve Dili
Office 2003-Eng
Çok teşekkür ederim, Evren Gizlen. Yöntem bilmeyince herşey zor gelir insana.
Kolay gelsin, buradaki hizmetler çok iyi.
Saygılarımla

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Çok teşekkür ederim, Evren Gizlen. Yöntem bilmeyince herşey zor gelir insana.
Kolay gelsin, buradaki hizmetler çok iyi.
Saygılarımla
Rica ederim.
İyi çalışmalar.:cool: